Reyting

Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz’i zirveden etti

TRT’nin iddialı dizisi Diriliş Ertuğrul yeni sezona başladıktan sonra reyting tablosunun zirvesinde nasıl bir etki bırakacağı merak ediliyordu. Zira geçtiğimiz sezon Genel/Total kategorisinde birinci olan ama AB kategorisinde zirveyi ATV’nin sevilen dizisi Sen Anlat Karadeniz’e bırakan Diriliş Ertuğrul’un yeni sezon ilk bölümünün reyting performansı merak ediliyordu.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’DAN SEZONA SÜPER BAŞLANGIÇ

İşte dün akşamın gerçekleşen reyting sonuçlarına göre tablonun zirvesinde yaşananlar:

7 Kasım Çarşamba tarihinde Genel/Total’de TRT 1’de ekranlara gelen “Diriliş Ertuğrul” dizisi 1.sırada yer aldı. 2.sırada ise ATV’de yayınlanan “Sen Anlat Karadeniz” dizisi , 3.sırada “Diriliş Ertuğrul” dizisinin özeti yer aldı.

AB kategorisinde ise bu kez farklılık vardı. AB’de de 1.sırada “Diriliş Ertuğrul” zirvedeki yapım oldu2.sırada “Diriliş Ertuğrul”un özeti, 3.sırada ise “Fatih Portakal ile Fox Ana Haber” yer aldı. Sen Anlat Karadeniz ise ancak 4. sırada kendisine yer bulabildi.

SEN ANLAT KARADENİZ’İ AB’DE DE GEÇTİ

Bu sonuçlara göre Diriliş Ertuğrul’un sezona geç ama çok sağlam bir başlangıç yaptığı sonucu çıkıyor. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz sezon Diriliş Ertuğrul AB kategorisinde zirveyi Sen Anlat Karadeniz’e bırakmıştı. Dünkü tabloya göre TRT’nin iddialı dizisi yeni sezona başladığı ilk haftada bu durumu lehine çevirdi.

Önümüzdeki haftalarda bu tablonun değişip değişmeyeceği merak ediliyor.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı