Medyabey TVYerli Dizi

Diriliş Ertuğrul’a bu hafta hangi oyuncular veda ediyor?

TRT 1’in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’da bu hafta iki ünlü isim diziden ayrılıyor? Hangi isimler Diriliş Ertuğrul’a veda edecek? Diriliş Ertuğrul 102. bölümde neler yaşanacak?

Diriliş Ertuğrul’a bu hafta hangi oyuncular veda ediyor?

Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 102.bölümü 17 Ocak çarşamba günü TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşacak.  Diriliş Ertuğrul dizisinden 2 ünlü oyuncu daha rollerinin tamamlanması nedeniyle çıkıyor… Geçen bölümde Titan tarafından öldürülen Samsa Bey (Melih Özdoğan)’ın ardından bu bölümde de Bahadır Bey karakterini canlandıran Ertuğrul Postoğlu ve oğlu rolündeki Gürbey İleri diziye veda ediyor. Postoğlu ve İleri Diriliş Ertuğrul 102. Bölümde Ertuğrul dizisinde son kez ekrana gelecek.

blank

Diriliş Ertuğrul’da Candaroğulları Beyliği’nden Bahadır Bey rolü ile karşımıza gelen Ertuğrul Postoğlu bu hafta diziye veda edecek isimler arasında yer alıyor. blank

Diriliş Ertuğrul’da Bahadır Bey’in oğlu Samsa Bey rolü ile karşımıza gelen Gürbey İleri bu hafta diziye veda edecek.

Geçtiğimiz bölümde neler yaşandı?

Ertuğrul, Karacahisar Kalesi’nin fethi için mancınık yapılmasını buyurmuş ve mesuliyeti de Bahadır Bey’e vermişti. Sancar ve alplarına Çavdar Obası’nı basıp otağı ele geçirmesini emreden Bahadır Bey, mancınıkları yapmasına rağmen Ertuğrul’un başarısız olması ve obayı daha rahat ele geçirmek için Titan’la anlaşmıştı.

Mancınık yerini basan Titan ve adamları da bütün mancınıkları yakmış ve Samsa da dahil orada bulunan bütün alpları öldürmüştü. Bahadır bu hengâmede kaçıp Çavdar Obası’na gitmiş ve beyliğe kurulmuş; Ertuğrul ise mancınık yerine vardığında dehşetli manzarayla karşılaşmıştı. Mancınıkların yanmasından sonra Ertuğrul’un fetih plânı değişecek mi? Bu tuzağın arkasında Bahadır Bey’in olduğunu nasıl öğrenecek? Çavdar Obası’nı kanlı baskınla ele geçiren Bahadır Bey’e karşı ne yapacak? Bu durum fetih hareketini nasıl etkileyecek?

Ertuğrul’un verdiği mancınık vazifesinde ihanet eden ve Çavdar Obası’nı kanlı baskınla ele geçirip beyliğini ilân eden Bahadır Bey’in, Ertuğrul’a karşı kozu ne olacak? Beyliğini Ertuğrul’a kabul ettirebilecek mi? Yaptığı ihanet ortaya çıkacak mı? Turgut ve Aslıhan, bu hadise karşısında nasıl harekete geçecek?

Mancınıkların yakılmasından ve Bahadır Bey’in Çavdar Obası’nı ele geçirmesinden sonra Ares’in hamlesi ne olacak? Kalenin kapıları Türk alpları tarafından tutulmuşken taarruza geçebilecek mi? Ertuğrul, mancınık ve Bahadır Bey meselesi ile meşgul olurken bu durumdan istifade ile Ertuğrul’a karşı nasıl bir saldırı yapacak?

Mancınıkların yanmasından ve şehitlerin gelmesinden sonra Kayı Obası’nda ahval ne olacak? Kaledeki gizli geçitte iki nöbetçi asker tarafından bayıltılıp Ares’e götürülen Atsız’ın akıbeti ne olacak? Ares onun casus olduğunu öğrenebilecek mi? Yaşanan hadiselerden sonra kalenin kapılarını ve kaleye gelen yolları tutmuş olan Türk obalarının alpları ne yapacak? Fetih ertelenecek mi? Yoksa taarruza mı geçilecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu