Yerli Dizi

Diriliş Ertuğrul’a yeni sezonda dahil olan yeni oyuncular ve yeni karakterler

TRT’nin fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul yeni sezona bu akşam merhaba dedi. Uzun zamandır ne zaman yayınlanacağı merakla beklenen iddialı dizi yeni sezona yeni ve büyük değişikliklerle giriyor. Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, TRT haber’e yaptığı açıklamada dizinin oyuncu kadrosunun yüzde 90 oranında değiştiğini ifade etti. Peki, Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda yer alan yeni oyuncular kimler? Hangi karakterlerini canlandırıyorlar…İşte Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda yer alan yeni oyuncular ve karakterleri:

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN YENİ SEZON YENİ KARAKTERLERİ

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezon kadrosunda; İlker Aksum, Hande Soral, Kayra Şenocak, Armağan Oğuz, Ünal Silver, Kimya Gökçe Aytaç, Enis Yıldız, Eser Karabil ve Arif Diren’in yer alacağı açıklanmıştı.

BENSU SORAL (İLBİLGE HATUN): Ünlü oyuncu  Bensu Soral Dirliş Ertuğrul’da ilbilge hatun karakterine hayat veriyor. Soral, dizinin yeni sezonunda istikrarlı karakterlerden biri olacak.

ESER KARABİL: En son Karagül dizisinde boy gösteren başarılı oyuncu Eser Karabil, Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda yer alan oyuncularından.

İLKER AKSUM (DRAGOS): Dizide daha çok Zangoç adıyla anılan karakteri canlandıran ünlü oyuncu İlker Aksum’un dizideki canlandıracağı ana karakter aslında Dragos. Dragos, Kayı Obası’nın azılı düşmanlarından biri olarak öne çıkacak.

KAYRA ŞENOCAK (AKTEMUR):Diriliş Ertuğrul dizisinin Aktemur‘u Kayra Şenocak, dizinin yeni sezonuyla birlikte TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda Aktemur karakterine hayat verecek.

ÜNAL SİLVER(UMUR BEY: Ünal Silver de diziye yeni sezonda adım atan oyunculardan biri. Silver dizide Bensu Soral’ın babası Umur Bey’i canlandıracak.

 

ARMAĞAN OĞUZ: Armağan Oğuz en son Puhu TV dizisi Fi’de rol almıştı. Yakışıklı oyuncu dizide “Ataç” karakterini canlandıracak. 191 cm. boyunda ve 81 kilo olan Armağan Oğuz, 2008 yılında Best Model Of Türkiye yarışmasında birinci oldu. Yine 2008 yılında yapılan Best Model Of The Word yarışmasında ikinci oldu. Hemen sonrasında ABD’ye gidip kurucuları arasında ünlü oyuncu Robert De Niro’nun da bulunduğu New York Film Akademisi’nde oyunculuk eğitimi almak için Amerika’ya yerleşti. Amerika’daki oyunculuk eğitimini Hollywood Film Akademisi’nde tamamlayarak mezun oldu.

Armağan Oğuz kimdir kaç yaşında Diriliş'teki yeni rolü olay!

ARİF DİREN(GÜNDÜZ BEY): En son ATV’de yayınlanan Kırgın Çiçekler dizisinde “Güney” karakterini canlandıran  genç oyuncu Diriliş Ertuğrul’da Ertuğrul’un oğlu rolünde ekrana gelecek.

ENİS YILDIZ:

Diriliş Ertuğrul’a beşinci sezonda katılan diğer bir oyuncu ise Enis Yıldız oldu. Daha önce Acı Aşk, Mor Menekşeler, Medcezir ve Merhamet gibi dizilerde oynadı. 1972 doğumlu olan Yıldız, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun. Birçok tiyatro oyununda yönetmenlik yaptı. Kundakçı, Memurin Faslı, Ufak Tefek Yaşamlar ve Bahar Noktası bu tiyatro oyunlarından bazılarıdır. Evli ve iki çocuk babası olan Enis Yıldız’ın bu evliliğinden iki oğlu vardır. Yaşantısını Eskişehir’de sürdürmektedir.

KİMYA GÖKÇE AYTAÇ(EVDOKYA):

Diriliş Ertuğrul’un beşinci sezonunda diziye katılan başka bir karakter de Evdokya…Evdokya’yı Kimya Gökçe Aytaç canlandırıyor. Kimya Gökçe Aytaç, 1989 İstanbul doğumlu. Craft Oyunculuk atölyesinde temel oyunculuk, diyalog anlatım ve iletişim, profesyonel oyunculuk eğitimleri aldı. Yahşi Cazibe, Zeyrek ile Çeyrek, Kertenkele, Rüzgarın Kalbi, İdeal Koca, İki Yalancı, Servet ve Ufak Tefek Cinayetler dizilerinde rol aldı. 2011 yılında oyuncu olan Gökçe Özyol ile nikah masasına oturdu ancak bu evlilik kısa sürdü.

Diriliş Ertuğrul'un Evdokya'sı Kimya Gökçe Aytaç kimdir?

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu