Yerli Dizi

Diriliş Ertuğrul’da heyecan kasırgası, 53. bölüm fragmanı

Aytolun Hatun’un hem annesinin hem de babasının katili olduğunu öğrenen Tuğtekin Bey Aytolun Hatun’un ve üvey dayısı Gümüştekin’in maskesini düşürmek için Ertuğrul Bey ile inanılmaz bir plan yapıyor.

Sabır zor şey, ancak Tuğtekin bu bölümde düşmanının yüzüne gülmeyi ve hedefe ulaşıp elindekileri ispat etmek için zoru başarmak zorunda. Yıllar önce kaybettiği annesinin acısı hala tazeyken obanın beyi babası Korkut Bey’i de kaybeden Tuğtekin, Gümüştekin‘in uç beyi olma hayallerini bir daha yeşertmemek üzere solduracak. Artık obada sulh Tuğtekin Bey ile gelecek.Tabi bu arada yaşananlar oldukça karmaşık.

Gündoğdu Bey Sercan Hatun‘un masumiyetini öğrenir, yaptıklarından dolayı vicdan azabı çekmektedir. Gündoğdu Bey ölüm döşeğine düşmüştür. Başında ise Sercan Hatun bulunmaktadır.

Aytolun Hatun, Tuğtekin Bey’i Ertuğrul Bey’in üstüne gitmesi için öyle bir sırrı açığa koyar ki…

Aytolun Hatun, Gökçe Hatun’un gönlünün Ertuğrul Bey’de olduğunu söylediğinde, Aytolun Hatun’un ihanetinden haberdar olan Tuğtekin Hatun; konuyu Gökçe Hatun ile konuşur. Gökçe Hatun bir zamanlar için bunun gerçek olduğunu ancak gönlünün artık yalnız Tuğtekin Bey’e ait olduğunu söyler.

Aytolun Hatun’un bu kışkırtmasına rağmen, Tuğtekin Bey’in Ertuğrul Bey’in üzerine yürümemesinden şüplenen Gümüştekin Bey, artık emindir: Tuğtekin Bey ve Ertuğrul Bey herşeyi biliyordur. Uçbeyliğini yeni kazanan Gümüştekin’in pes etmeye niyeti yoktur ve her iki beyi de ortadan kaldırmaya and içmiştir.

Sercan Hatun ise ölüm döşeğindeki beyi Gündoğdu Bey’e şifa olması için mantar toplamaya dağa gider. Goncagül Hatun ise hemen Sercan’ın peşine düşer. O sırada Halime Sultan da Sercan’ı görür ve yardımına gider. Hemen halası Aytolun’un yanına koşan Goncagül Hatun halası ile birlikte yine hain bir plan yapmıştır.

Oba sınırları dışında olan Ertuğrul Beyi ve alplerini pusuya düşürmeye çalışan Gümüştekin ise bir kez daha muvaffak olamamıştır. Selçuklu Sultanı askerleri ise Gümüştekin’in bir hain olduğunu öğrenmişlerdir.

Diriliş Ertuğrul 53. bölüm 6 Nisan’da ekrana gelecek. İşte son fragman:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu