Dijital PlatformlarFragmanlarYerli Dizi

Diriliş Ertuğrul’da ihanet ortaya çıktı 52. bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul dizisinin bu gece oynanan son bölümünde Tuğtekin Bey annesinin ve babasının katilinin Aytolun Hatun olduğunu öğrenir. Başından beri üvey annesi Aytolun Hatun’a inanan Dodurga Obasının yeni beyi Tuğtekin, Ertuğrul Bey’in üstün zekası ile hazırladığı plan sayesinde gerçekleri öğrenir.

Diriliş Ertuğrul 51. bölümünde haftalardır ihanetin kol gezdiği Kayı boyunda gerçekler son sahnede gün ışığına çıktı. Banuçiçek’in babasının katili olduğunu zanneden ve onun mahkemeye çıkmadan önce geçtiğimiz bölümde Ertuğrul Bey’in alpleri tarafından kaçırılmasını bir türlü hazmedemeyen Tuğtekin artık gerçeklerle yüzleşti. Emir Saadettin tüm Türkmen beylerini çağırarak, Gümüş Tekin’in uç beyi olmasını teklif etti. Hayme Ana da Ertuğrul ve Gündoğdu Beyleri kendi yerine vekaleten gönderdi. Tabi ki; Ertuğrul ve Gündoğdu Bey’in her ikisinin birden evet ya da hayır demesi şartı ile. Ertuğrul Gümüştekin beyin uç beyi olmasına hayır deyince Gündoğdu da hayır dedi. Son kararı ise Hayme Ana verecektir.

Diriliş Ertuğrul’un gelecek haftaki bölümünde artık taşlar yerine oturacak mı? Sercan Hatun’un haklı olduğunu öğrenecek olan Gündoğdu Bey karısını bağrına basacak mı, Ertuğrul Bey bu hamlesiyle obayı göçe ikna etme çabasına girecek ve Gündoğdu Bey acaba kardeşinin yanında yer alacak mı? Sorularla dolu Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümü için ne yazık ki bir hafta beklememiz gerekiyor.

Diriliş Ertuğrul 52. bölüm fragmanı

Aytolun Hatun Halime Hatun’u yaraladı. Halime Hatun’un bebeğinin hayatı tehlikede mi, Gümüştekin’i yakalayan Ertuğrul Bey’in sözleri 52. bölüme damga vuruyor. “Son haine kadar hepsini bulup, nefeslerini kesmek boynumun borcudur.” Gündoğdu Bey neden yataklara düştü cevabı şimdilik meçhul. Saadettin Köpek ise elinde kılıcı askerleri ile Gümüş Tekin’in üstüne yürümektedir. Ancak ondan önce Gümüştekin’i Ertuğrul Bey bulmuştur. Gümüş Tekin’in akıbetini de gelecek hafta öğreneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu