Yerli Dizi

Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ’dan umre sürprizi

TRT1’in sevşlen ve reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ umre için kutsal topraklarda… Umre için Arabistan’da bulunan Diriliş Ertuğrul’un yapım şirketi Tekden Film’in sahibi Mehmet Bozdağ, sosyal medya hesabından Kabe’de çekilen bir fotoğrafı paylaştı.

Mehmet Bozdağ’ın paylaştığı fotoğrafına “Rabbime sonsuz şükürler olsun” notunu iliştirmesi dikkat çekti.

blank

 

MEHMET BOZDAĞ KİMDİR?

“Diriliş: Ertuğrul” dizisinin senaristi ve yapımcısı olan Mehmet Bozdağ, 1 Ocak 1983 tarihinde Kayseri’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kayseri’de okudu. Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun olduktan sonra Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Mehmet Bozdağ, Tekden Film adlı yapım şirketinin Op. Dr Kemal Tekden ile beraber ortaklarındandır. Halen Tekden Film’in Kurucu Ortağı ve Yapımcısı olan Mehmet Bozdağ, Tarih çalışmalarına 2004 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Doğumunun Yüzüncü Yılında Necip Fazıl Kısakürek’ adlı bir arşiv çalışması ile başladı. 2009 Yılında Miray Film adlı yapım şirketiyle ‘Kardeş Şehirler’ ve ‘Son Rüya’ adlı TRT belgesellerinde senaristlik yaptı.

Senaristliğini yaptığıf Film ve dizileri :
2015 – Yunus Emre Aşkın Yolculuğu (TV Dizisi)
2014 – 2016 – Diriliş: Ertuğrul (TV Dizisi)
2010 – Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Sinema Filmi)
2009 – Kardeş Şehirler (TRT belgeseli)
2009 – Son Rüya (TRT belgeseli)

 

Yapımcılığını yaptığı projeler:
2015 – Yunus Emre Aşkın Yolculuğu (TV Dizisi)
2014 – 2016 – Diriliş: Ertuğrul (TV Dizisi)
2013 – Gönül Hırsızı (TV Dizisi)
2010 – Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Sinema Filmi)
Yapım Ekibi :
2015 – Yunus Emre Aşkın Yolculuğu (Proje Tasarım) (TV Dizisi)

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu