Yerli Dizi

Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümü çarşamba günü yayınlanacak mı?

TRT’nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz hafta ekrana gelmemişti. Peki, sevilen dizinin yeni bölümü bu hafta yayınlanacak mı? Dizinin yapımcısının ve de resmi sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili beklenen açıklama geldi. Ölte yandan dizinin yeni bölümünün 2. fragmanı da yayınlandı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN YENİ BÖLÜMÜ 16 OCAKTA YAYINLANACAK

Destekten TR

Diziyle ilgili resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada ilgiyle izlenen dizini yeni bölümünün bu çarşamba akşamı yani 16 Ocak Çarşamba akşamı yayınlanacağı açıklandı.

Destekten TR

Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümü olan 131. bölümünün tanıtımı yayınlanmıştı. Yeni bölümün 2. tanıtımı da yayınlandı. 2. tanıtımda yemek sofrasında Ertuğrul’un ağzından dökülen “Allahın emri peygamberin kavliyle” sözü heyecana neden oldu.

Destekten TR

Ertuğrul’un İlbilbe Hatun’u(Hande Soral) kimin namına  istediği merak konusu oldu. Ertuğrul’un sofrada yer alan Emir Bahaeddin için mi yoksa kendisine mi istediği anlaşılamadı.

İşte Diriliş Ertuğrul’un 131. bölümünün 2. tanıtımı:

GEÇEN BÖLÜMDE NELER YAŞANMIŞTI?

TRT1 ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin 130. bölüm 2. tanıtımında Ertuğrul’un, İlbilge’yi kurtarmak için ölümü göze aldığı sahneler dikkat çekti.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Hande Soral’ın oynadıkları dizinin yeni bölüm özeti şöyle:

Ertuğrul, toplanan vergilerin Konya’ya götürülürken kafileye Dragos tarafından tuzak kurulacağını Beybolat’a anlatmış ve tedbir almasını istemişti. Beybolat ikna olmamış ve Ertuğrul’un dediği gibi Dragos tuzak kurmuştu. Bu tuzakta ise İlbilge Hatun, Dragos’un yeni adamı Uranos tarafından kaleye kaçırılmıştı. Kaleye kaçırılan İlbilge Hatun’un akıbeti ne olacak? Kaleden kurtarılabilecek mi? Ertuğrul ve Beybolat bu hususta ne yapacak?

Dragos yeni hamlesini yapmış ve Ertuğrul’un başına Uranos’u bela etmişti. Uranos, İlbilge’yi kaçırmasının yanı sıra başka ne gibi belalara yol açacak? Ertuğrul, İbnü’l Arabi’nin talebesi Sadreddin-i Konevi’yi Moğolların elinden kurtarıp sağ salim obaya getirmeyi başarmıştı. Ertuğrul, Moğol tehlikesi altındaki diğer alimleri de kurtarmaya muvaffak olabilecek mi? Artuk ise, Emir Bahaeddin’in adamları tarafından tuzak kurulup kaçırılmıştı. Artuk’un akıbeti ne olacak? Ertuğrul onu sağ salim bulabilecek mi? Ertuğrul, tüm bu tuzakları bertaraf edebilecek mi? sorularının yeni bölümde cevap bulup bulmayacağı merak ediliyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR