Medya

Diriliş Postası o haber için okurlarından özür diledi

Diriliş Postası iki gün önce Türkiye’de doğan Suriyeli Recep, Tayyip, Erdoğan isimli üçüz kardeşlerin İdlib’de düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olduğunu duyurmuştu. Bölgeden alınan güncel haberlerden sonra “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kucağındaki üçüzler şehit oldu” başlığı ile duyurulan haberde şehit edilen kardeşlerin haberde görselini kullanılan Recep, Tayyip, Erdoğan kardeşler olmadığı ortaya çıktı.

DİRİLİŞ POSTASI’NDAN RECEP, TAYYİP, ERDOĞAN KARDEŞLER AÇIKLAMASI

Diriliş Postası da haberde kullandıkları yanlış görsel nedeniyle okurlarına özür açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Danışmanı Mücahit Küçükyılmaz’ın  Twitter hesabından yaptığı duyuru ile üçüz kardeşin Harran’da olduğu öğrenildi.

blank

Küçükyılmaz, yaşanılan olayı “Suriyeli üçüzler Recep, Tayyip, Erdoğan’ın öldüğü haberleri doğru değil. Harran kampında anne babalarıyla gayet mutlu bir hayat sürüyorlar.” Şehit kardeşlerin adının Recep, Tayyip, Erdoğan olması hasebiyle, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kucağına aldığı kardeşler” bilgisini de teyit etmeden doğru kabul ettiğimiz için kamuoyundan özür dileriz.” ifadeleriyle açıkladı.

Diriliş Postası özür açıklamasının sonunda “İdlip’de şehit olan Recep, Tayyip, Erdoğan kardeşlerin saldırı sonrası fotoğraflarını yayın politikamız gereği yayınlamıyoruz…” ifadesine yer verdiği dikkatlerden kaçmadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu