Yerli Dizi

Dışarıya en çok satılan yerli diziler hangileri?

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTÖ) verileri Türkiye’nin ABD’den sonra dünyaya en çok dizi satan ülke durumuna geldiğini ortaya koyuyor. İTO verileri, her hafta 50 dizi filmin çekildiği ülkemizde  en çok ihraç edilen dizilerin hangileri olduğunu da açıklıyor.İşte, dışarıya en çok satılan diziler..

ADINI FERİHA KOYDUM: Başrollerini Hazal kaya ve Çağatay Ulusoy’un paylaştığı dizi Show TV’de 2011 yılında yayınlanmıştı. Dizi Med yapım’ın yapımcılığında çekilmişti.

GÜMÜŞ: Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden’in oynadığı dizi Kanal D’de 2005 yılında yayınlandı. Yapım şirketi ise Kanal D’nin yapım şirketi D Yapım’dı. İrfan Şahin ise yapımcısıydı.

AY YAPIM BAŞARISIYLA ÖNE ÇIKIYOR

FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE?: Engin Akyürek ve Beren Saat’in başrollerini paylaştığı dizi 2010 yılında Kanal D’de yayınlandı. Dizinin yapım şirketi Ay Yapım’dı.

EZEL: Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Tuncel Kurtiz, Barış Falay, Yiğit Özşener, Sarp Akkaya ve Haluk Bilginer gibi önemli oyuncular yer aldı. Ay Yapım’ın yapımcılığında çekilen dizi Show TV’de 2009 yılında yayına başladı.

KARA SEVDA: Başrollerini Neslihan Atagül ve Burak Özçivit’in paylaştığı dizi Star TV’de 2015 yılında yayına başladı. Ay Yapım imzalı dizi 74 bölüm yayınlandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu