GündemManşetYaşam

Diyanet’ten kız çocuklarının erken evlendirilmesi haberiyle ilgili açıklama

Bugün, özellikle Cumhuriyet, Sözcü, Evrensel, T24 gibi medya organlarında haber yapılan ve sosyal medyada çokça paylaşılan, üzerine yorum yapılan Diyanet’in 9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceğine izin verdiği şeklindeki haber gündemi fazlasıyla meşgul etti. Diyanet, söz konusu haberler ilgili nihayet beklenen resmi açıklamayı yaptı. Diyanet teşkilatı tarafından yapılan açıklamada söz konusu haberi net bir dille yalanladı.

DİYANET O HABERİ YALANLADI

Diyanet’in açıklamasında “Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan, Diyanet İşleri Başkanlığının kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri yönünde açıklamada bulunduğuna dair haberler asılsız olup, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi.

Açıklamada çarpıtmalarla ortaya sürülen iddiaları iyi niyetle izah etmenin mümkün olmadığının altı çizilirken “.. kız çocuklarını erken yaşta evlendirmenin asla dini referanslarla desteklenemeyeceği defalarca kayda geçirilmiştir.” ifadesine yet verildi.

İşte, Diyanet’ten yapılan o açıklama:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu