Manşet

Diyarbakır terör saldırısında flaş tutuklamalar

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan Hamravat ve Gökkuşağı sitelerinin arasında bulunan caddede polisleri taşıyan servis aracına yapılan saldırı ile ilgili olarak flaş tutuklamalar geldi. Bağlar ilçesinde 7 polisin şehit olduğu, 15’i polis toplam 30 kişinin yaralandığı olayla ilgili gözaltına alınan 9 şüpheliden 5’i tutuklandı.

31 Mart 2016 Perşembe günü Diyarbakır’ı kana bulayan terör eyleminin ardından Bağlar ilçesinde 7 polisin şehit olduğu, 30 kişinin de yaralandığı belirtilmişti. Bugün o terör saldırısıyla ilgili 5 kişi tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Bağlar ilçesinde 7 polisin şehit olduğu, 15’i polis toplam 30 kişinin yaralandığı olayla ilgili gözaltına alınan E.K., S.K., Ç.İ., Z.Ö., F.K., V.K., N.K., F.Ş. ve A.A. isimli 9 şüphelinin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildiği belirtildi. Şüpheliler A.A. ve F.Ş.’nin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce serbest bırakıldığı belirtilen açıklamada, N.K., F.K., Ç.İ. isimli 3 kişi hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına, S.K., ve Z.Ö.’nün “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, tasarlayarak öldürme” gerekçesiyle tutuklanmalarına, şüpheli Ç.İ. ve V.K.’nın ise “silahlı terör örgütüne üye olma” eylemlerinden tutuklanmalarına karar verilerek cezaevine gönderildiği kaydedildi.

Yine ilgili açıklamada, “Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen şüpheli 3 kişinin Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam etmekte olup, Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2016/10004 numaralı soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verileceği kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Saldırının yapıldığı gün olayın gerçekleştiği bölgeye çok sayıda polisin sevk edildiği bölgede, helikopter destekli operasyon başlatıldığı duyurulmuştu. Bugün o konu ile ilgili tutuklamalar da geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu