Dijital PlatformlarMagazin

Dizi setinde bebek krizi…Meltem Cumbul seti neden terketti?

Diziye bebek gelince Meltem Cumbul fırtınayı koparttı! Meltem Cumbul Ocak ayında yayınlanması planlanan Kırlangıç Fırtınası dizisinin setini terk etti. Yapımda yer almayacağını belirten Meltem Cumbul’u ikna çabaları sürüyor. Meltem Cumbul diziye bir yaşın altında bir bebeğin katılması üzerine diziden ayrıldığı iddia ediliyor…

Başrollerinde Meltem Cumbul ve Fikret Kuşkan’ın yer aldığı senaryosunu Erkan Birgören ve Betül Yağsağan’ın yazdığı, Limon Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği diziyi Alper Özcan yönetiyor. Dizide kızını arayan bir anneyi oynayan Meltem Cumbul, dizinin oyuncu kadrosuna 1 yaşın altında bir bebeğin de dahil olduğunu duyunca seti terk etti.

Hürriyet’te yer alan habere göre; Başkanı olduğu Oyuncular Sendikası’nın “Bu Sette Çocuk Var” adlı kampanyasıyla çocuk oyuncu konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapan Meltem Cumbul, senaryo gereği çekimlerde küçük bir bebeğin yer alması gerektiğini öğrenince tepki gösterdi. Çocuk oyuncuların çalışma koşullarını belirleyecek olan yönetmelik hâlâ çıkmadığı için çocuk işçi çalıştırma kuralları konusunda çalışmalar yapan Cumbul, ekibe çekimlere devam etmeyeceğini söyledi. Set ekibinin ünlü oyuncuyu ikna etme çabaları sürüyor. Meltem Cumbul’un Fikret Kuşkan’la başrolü üstlendiği “Kırlangıç Fırtınası”nın ocak ayında yayına başlaması planlanıyor.

Başa dön tuşu