Yerli Dizi

Dizilerin başarılı kötü kadınları halktan nasıl tepki alıyor?

Fox TV’de yayınlanan “O Hayat Benim” dizisi pazar günleri; Star TV’de yayınlanan “Paramparça” dizisi ise pazartesi günleri reytinglerde birinciliği elden bırakmıyor. Her iki dizinin ortak noktası ise kötü karakterleri..

Paramparça dizisinin kötü karakteri olan Keriman (Nursel Köse) Milliyet’e, O Hayat Benim’in kötü karakteri Nuran (Yeşim Ceren Bozoğlu) ise Habertürk’e konuştu.

Keriman karakterini canlandıran Nursel Köse, dizinin ilk bölümlerinde kendisine beddualar edildiğini, insanların kendisine kızdığını anlattı:

“BANA BEDDUA ETTİLER”
İlk bölümlerde çok negatif şeyler geldi; “Ölsün, gebersin” gibi… Beddualar edildi. Alışık olmadığım bir şey.

Korktum. “Allah’ım bu nereye gidecek böyle?” dedim. Yönetmen de “Şapka ve iri gözlük al. Bu ülkenin insanı kızarsa döverde…” demişti. Aslında ne kadar kızarlarsa o kadar inandırıcıyım demektir.

“ŞİMDİ KERİMAN OLMASA OLMAZDI DİYORLAR”
Diş doktorumun yardımcısı kontrole gittiğimde karşıma geçti, “Seni öldüreceğim” der gibi bir hareket yaptı. Baktım; “Ay nasıl kızıyorum size” dedi. Oradan anladım, çok diş bileyen var. Ama Keriman’ın komik yanlarını görmeye de başladı insanlar. Beddualar gitti, “Keriman olmasa olmazdı”lar başladı. Onu anlamaya çalışıyorlar artık. “Keriman sen ne kafasın?”, “Bu kadın ne ayak?” diye kafa yoruyorlar”

“NURAN EN SEVİLEN KÖTÜ KARAKTER SANIRIM”
Bir diğer kötü karakteri Nuran’ı canlandıran Yeşim Ceren Bozoğlu ise, en sevilen kötü karakter olduğunu söyledi:

“Oyunculuğun esası buna dayanır. Her oyun farklı bir yolculuktur. Benim de elimden geldiğince yapmaya çalıştığım bu. Sağlığımı zaman zaman tehdit ediyor olması dışında bu benim mesleğimin gereği olan bir şeydir.

Nuran Türk televizyonlarında en sevilen kötü karakter sanırım. Nuran’ın ailesi için her şeyi yayabileceğini biliyor olmak insanlara onu sevdiriyor. Kötülük yapıyor ancak ailesi, kızı için. Nuran her Türk kadınının içinde yaşayan bir karakter. Çünkü biz Türk kadınları, söz konusu evlat olduğunda dünyayı bir kenara bırakabiliriz.”

Ensonhaber

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu