Yerli Dizi

DİZİLERİN REKLAM MÜCADELESİ DOLU DİZGİN

yerli dizi1

Destekten TR

Yerli dizilerin reklam rekabeti bitmiyor!
Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından her hafta düzenli olarak hazırlanan yerli diziler araştırmasının sonuçları açıklandı. Buna göre, en çok reklam alan yerli dizi “Yahşi Cazibe” olurken, “Muhteşem Yüzyıl” ise, basında en çok yansıma bulan yerli diziydi.
İşte, araştırmanın dikkat çekici detayları…
20 – 26 Ağustos haftasını kapsayan yerli diziler araştırmasına göre reklamverenler tarafından en çok rağbet gören yerli dizi, ATV ekranlarında her gün izleyicisinin karşısına çıkan “Yahşi Cazibe” oldu. Dizi, 647 reklam spotunu hedef kitlesine ulaştırmaya çalıştı.

Destekten TR

Show TV’nin fenomen dizilerinden biri haline gelen “Doktorlar” da haftada 7 gün boyunca izleyicisiyle buluşan diziler arasında yer alırken, 430 adet reklam spotu ile en çok reklam alan diziler arasında da ikinci sırada yerleşti. Böylece Doktorlar, bu hafta tekrar listenin üst sıralarına çıkmayı başarmış oldu.

Destekten TR

Doktorların ardından reklamverenler tarafından en çok tercih edilen bir diğer dizi ise, ATV ekranlarında istenen izlenme oranını yakalayamayarak ekranlara veda eden ve uzun bir aradan sonra tekrar bölümleriyle yayınlanmaya başlayan “İstanbul’un Altınları” oldu. İlginç bir başarıya imza atarak üst sıralarda yer alan dizi, 358 adet reklam spotuna yer verdi.
İşte 20 – 26 Ağustos haftasının Prime Time’da en çok reklam alan yerli dizileri;

resim1

Muhteşem Yüzyıl’ın muhteşem dönüşü…
Medya Takip Merkezi’nin yerli araştırmasında basında en çok yansıma sağlayan yerli dizi, Muhteşem Yüzyıl oldu. Hayranlarının sabırsızlıkla yeni bölümlerini beklediği dizi, hem kadrosuna kattığı yeni oyuncularıyla hem de yeni sezon fragmanlarıyla adından bir hayli söz ettirmeyi başardı.

Yeni yayın dönemi hazırlıkları içinde olan bir diğer sevilen dizi Kuzey Güney de dizinin gelecek sezon dedikodularıyla medyanın gündeminde sıkça yer aldı.

Medyaloji.net

 

Haftanın en çok konuşulan diğer dizileri;

resim2

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR