Medya

DOĞA İLE UMUDA YOLCULUK ZAMANI

doğa için

Bugün ne film, ne de dizi eleştirisi ile karşınıza geldim. Bir ‘’Umut Yolcusu’’ hayatıma değdi. Yazılarımı ne hızda okuduğunuzu biliyorum ve bu yazıyı da aynı hızla, yüreğinizde bir umut ışığı ile okumanızı istiyorum.

Şimdi size bir hikaye anlatacağım, ama bu sefer gerçek bir hikaye!

30 Nisan gecesi mesaj kutuma bir dostumdan düşen mesaj benim bir kervana katılmama sebep oldu.

Başrolünde Doğa Bingül ve sevenleri var. Doğa, 13 yaşında bir genç kız. Doğduğu günden bu yana manevi güçlüğün içerisinde bir ‘’Umut Yolcusu’’. Ama gözlerindeki, yüreğindeki sevgi bedeninden büyük!

Doğumda oksijensiz kalmış, yaşaması için daha sonrasında boynunu tutabilmesi, konuşması, algılaması için hiçbir ümit verilmemiş. Bağışıklık sistemi çalışmadığı için devamlı tehlikeli enfeksiyonlar nedeni ile hastanede kalmak zorunda kaldı bu güzel çiçek. Serumlarla beslendi, her yerinden iğneler sokuldu, ameliyatlar oldu Doğa’cık,  ama iyileşemedi.

acun ılıcalı ve doğa

Tedavi olması gerekiyor Doğa’nın! Ailesinden aldığı fiziksel yardımlarla yattığı yerde dönebiliyor. Gerisini siz düşünün. Doğa’nın ömrünün sonuna kadar birilerinin yardımı ile yaşamasını önleyen umut ışığı Belçika’da yandı. En sonunda ilk defa bir hastaneden destekle de olsa yürüyebileceği müjdesi alındı. Ameliyat ve tedavi ücreti 100.000 Euro…Biz de bu ışığa ulaşabilmek için umuduna yol alan bu ailenin ki en önemlisi Doğa’nın yanında olmalıyız.

Türk milletinin ne kadar hayırsever, nasıl bir başkasının acısını sahiplendiğini, neler yapıp güçlenip, birlik olabileceğini biliyorum.  Bu yüzdendir ki karşınıza Doğa ile el ele çıktım!

Turkcell’de  Sms ile kampanya açabilmek için kampanyaya sahip çıkacak bir dernek, kurum bulmaya çalışıyoruz. Ama bu arada boş durmayalım diye size bankada açılan hesap numarasını vermek istiyorum.

TC. VAKIFLAR BANKASI

HESAP ADI: BÜLENT BİNGÜL
HESAP NUMARASI: TR390001500158007300967110 ( TL )
HESAP RUMUZ: FATMA DOĞA BİNGÜL YARDIM HESABI

doga-yusuf-güney

Hikayenin detayları için aşağıda verilen linki de ziyaret edip Doğa ile tanışabilirsiniz.

Unutmayalım ki 10-16 Mayıs Engelliler Haftası!

Bir engelin kalkışına sebep olmak için BİRLEŞMEYE, IŞIK OLMAYA çağırıyorum sizleri!

Doğa’nın umuda yolculuğundan zaman zaman sizleri haberdar edeceğim.

Hayatta yüreğinizin engel tanımaması dileği ile…

ECE ER / MEDYABEY

https://twitter.com/eceer6

https://www.facebook.com/pages/Ece-Er-%C4%B0le-Ba%C5%9Fba%C5%9Fa/145170645649459?fref=ts

http://blog.milliyet.com.tr/eceer

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı