Gündem

Doğan Cüceloğlu’nun ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmanın sonucu belli oldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Adli Tıp Kurumu’nun “aort yırtılmasına bağlı doğal ölüm” raporu hazırlaması üzerine psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatılmıştı. Cüceloğlu’nun ölümüne ilişkin başlatılan soruşturmada, ölümün doğal yollarla gerçekleştiğinin anlaşılması nedeniyle takipsizlik kararı verildi.

CÜCELOĞLU’NUN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ SORUŞTURMADAN TAKİPSİZLİK KARARI ÇIKTI

Psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu (83), 16 Şubat’ta Beşiktaş Akaretler’deki evinde ölü bulunmuştu. Cüceloğlu’nun ölümüne ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında, evin çevresindeki güvenlik kamera kayıtları incelenmişti. Alınan ifadelerle görüntülerin uyumlu olduğu, şüpheli bir duruma rastlanmadığı belirtilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen kararda, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun ölüm nedeninin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca otopsi raporu düzenlendiği kaydedildi.

Raporda, ölümünün “Aort diseksiyonu rüptürüne bağlı kalp tamponadı” sonucu meydana geldiğinin belirtildiği kararda, soruşturma neticesinde müteveffanın doğal yollarla vefat ettiği, vefat etmesinde herhangi bir kişinin kusuru olmadığından suç unsuru bulunmayan olay nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği ifade edildi.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu