ManşetMedya

Doğan Medyasında revizyon!.. Hande Fırat’a yeni görev

Doğan grubundaki değişim bugün gündeme bomba gibi düştü. Doğan Grubunda 3 yıldan beridir Hürriyet Ankara Temsiliciliği görevini üstlenen Deniz Zeyrek yerini Hande Fırat’a bıraktı. Hande Fırat kimdir?

Hande Fırat ismi özellikle 15 Temmuz darbe kalkışması gecesinde tüm Dünya fark etmişti. CNN Türk’ün Ankara Temsilciliğini yapan Hande Fırat, o gece Cumhurbaşkanı Erdoğan’la FaceTime üzerinden yaptığı canlı bağlantıyla dikkatleri üzerine toplamıştı.
Bugün Hande Fırat’ın Hürriyet Ankara Temsilciliğine getirildiği öğrenildi. Bu gelişme öncesinde geçtiğimiz günlerde grubun Ankara temsilciliğini yapan Baarbaros Muratoğlu’nun FETÖ bağlantısı gerekçesi ile tutuklanması da dikkat çekmişti. Görevden alınan Deniz Zeyrek, Muratoğlu’na yakınlığı ile biliniyordu, Zeyrek Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığına devam edecek…

Hande Fırat kimdir?

10 Eylül 1974’te Ankara’da doğdu. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitede okurken çalışmaya başladı. Bülent Çaplı’nın dersinde Baki Şehirlioğlu ve Murat Yetkin’i dinledi; ATV ya da Kanal D’de staj yapma şansı doğdu. Kanal D’de yaptığı stajla televizyonculuk hayatı başladı. Sırasıyla Kanal D, NTV ve BRT‘de çalıştı.

1999 yılının Kasım ayında da Başbakanlık Muhabiri olarak CNN TÜRK’te başladı.Depremler, afetler, suikastler, siyasi krizler, uluslararası krizler, zirveleri takip etti.

Türkiye’nin yoğun gündeminde temposu düşmeyen televizyon haberciliğini CNN TÜRK’te başarıyla sürdüren Fırat, CNN TÜRK Ankara Haber Müdürü görevinin ardından, 2011 yılında CNN TÜRK Ankara Temsilcisi görevine getirildi. 2014 yılında ise Kanal D’nin de Ankara Temsilciliğine getirilerek, Doğan TV Ankara Temsilciliğine atandı.
Fırat ayrıca, CNN TÜRK’te Parametre programında Ankara gündemini yorumluyor.

Hande Fırat, tüm Türkiye’yi ilgilendiren gelişmelerde son dakika ve perde arkası bilgilerle ve liderler, bakanlar, başbakan yardımcıları ile yaptığı röportajlarla başarılı yayınlara imza attı. 15 Temmuz darbe girişiminde yaptığı gazetecilik başarısı tüm dünyada yankı buldu.
Cumhurbaşkanı’yla FaceTime üzerinden yaptığı bağlantı 15 Temmuz’un kırılma noktası olarak da tarihe geçti. İşte o telefon konuşması

https://www.youtube.com/watch?v=lJa-D032NmE

Başa dön tuşu