GündemMedya

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu tutuklandı

Doğan Holding Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu silahlı terör örgütüne yardım etme suçu kapsamında gözaltına alınmıştı. Bugün yaşanan gelişmeyle Muratoğlu’nun tutuklama talebiyle  İstanbul Adliyesi’ne sevk edildiği haber veriliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılarından Can Tuncay’ın talimatıyla FETÖ’nün avukat yapılanmasıyla ilişkisi olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde Ankara’daki evinde gözaltına alınan Barbaros Muratoğlu sabah saatlerinde İstanbul adliyesine sevk edilmişti.

Sabah gazetesinin haberine göre  soruşturmayı yürüten Savcı Can Tuncay tarafından sorgulanan Barbaros Muratoğlu, işlemlerinin ardından silahlı terör örgütüne yardım etme suçu kapsamında tutuklanmak üzere nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildiği bildiriliyor.

blank

VE BARBAROS MURATOĞLU TUTUKLANDI

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklandığı haber veriliyor. Devletin resmi haber ajansı olan Anadolu Ajansı da haberi doğruladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde, “terör örgütüne yardım ettiği” iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edilen Muratoğlu’nun ifade işlemleri sona erdi.

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği’nin şüpheli Barbaros Muratoğlu’nun tutuklanmasına karar verdiği bildiriliyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu