Yazarlarımız

Doğru istemeyi bilmek

Nefes aldığımız her an hayattan bir şeyler istiyoruz. Kimimiz aşk, kimimiz para ve kimimiz sağlık istiyor… Onlarca şey istememize rağmen bir kısmımız bu isteklerini elde ediyor, bir kısmımız da hala istemeye devam ediyor çünkü eline geçen bir şey yok gibi görünüyor. Bu durumun tek sebebi ise yanlış istemek!

Öncelik olarak ‘istemek’ durumunun alt metnine bakalım.

İstemek dediğimiz şey; kendimizde olmayan bir şeyin, kendimizde olmasını istemektir. Yani, sahip olmama durumundan sahip olma durumuna geçmektir. İlk adımda ise istediğimiz şeye sahip değilizdir, bir boşluk vardır. Ve bir şeyi isterken enerjimizi istediğimiz şeye odaklıyoruz fakat odaklandığımız şey aslında istediğimiz şey değil bir boşluk oluyor. Çünkü istediğimiz şeye sahip olmama durumundayız ve enerjimiz bizi orada sabit tutuyor ve biz her zaman sahip olmama durumunda kalıyoruz, yani bekleyen tarafta.

DOĞRU İSTEMENİN EVRELERİ

1.EVRE; İSTEKLERİN NET OLSUN!

İsteklerini sıralarken genel olarak değil, istediğin şeyin en detayına varana kadar belirtmen gerekiyor. Örneğin maddi hayatında bir artış olsun istiyorsundur.

Yanlış cümle: paramın artmasını istiyorum.

Doğru cümle: aylık kazancımın artı bin tl daha artmasını istiyorum.

2.EVRE; ENERJİYİ ŞİMDİKİ ZAMANA ODAKLA!

İsteklerinin detaylarını belirlerken ‘istiyorum’ olarak düşünebilirsin fakat bunu yazıya ve konuşma diline dökerken her zaman şimdiki an’a uyarlamamız gerekiyor çünkü ‘istiyorum’ kelimesi bizi isteyen ve bekleyen kişi konumunda sabitler ve hayatımızın sonuna kadar bir şeyleri sadece istiyor oluruz.

Örnek olumlama istek cümleleri;

Aylık kazancımın artı bin tl olmasını şimdi hayatıma kabul ediyorum.

Daha da sağlıklı olmayı kabul ediyorum.

Ruh eşim ile aşk dolu bir ilişkimiz olduğu için teşekkür ediyorum. Vb.

3.EVRE; TESLİMİYET

Bu evre en kilit noktalardan bir tanesi çünkü çoğu insan bir şeyleri doğru istese dahi elde edemiyor. Sebebi ise, bir şeyleri istedikten sonra ilahi akışa güvenmemesi, şüphe enerjisi yayması ve olumsuz senaryolara odaklanması.

İş yerinde terfi istedikten sonra ‘acaba olacak mı?’ gibi düşüncelere kapıldığımız an istediğimizi bloke etmiş oluruz. Çünkü acaba düşüncesinin altında emin olmama durumu vardır ve bu emin olmama durumu kişiyi korkuya sürükler. Ve korku enerjisi negatif yüklü olduğu için daha ağır basar ve hayatımızda negatif olayları deneyimlemeye başlarız. Sonuç olarak ta istediğimiz terfi gerçekleşmez.

Bunun en güzel örneğini çevrenizde görebilirsiniz. Başına olumsuz bir durum gelen insanların sıklıkla kullandığı cümle kalıpları vardır; ‘’ ben biliyordum böyle olacağını’’, ‘’aklıma gelen başıma geldi’’ vb. Tabii ki aklına gelen her şey başına gelecek. Önemli olan aklına neyi getirdiğin, neye odaklandığın.

Unutulmaması gereken noktalar;

  • Dileklerini net bir şekilde iste.
  • İstediğin dileklere önce kendin inan ve sonra akışa bırak. Şüphe enerjisi yayma.
  • Hakkın olduğuna inandığın şey mutlaka seni bulacaktır.
  • İstediğin şeyin sana nasıl, hangi koşullarda, kimler tarafından geleceğini bilemezsin. İlahi planda hepsi mükemmel bir şekilde organize ediliyor buna güven ve olmuş bil. O olmuş enerjisini içinde hisset.
  • Ve dileklerin henüz sana gelmeden de onlara şükür ve teşekkür et.

Sizi çok seviyorum unutmayın… Her şey dilediğinizden de güzel olabilir sadece inanın! Ben size inanıyorum. ( Yazıyı okuyanlar, instagram sayfamdaki bu yazının görseli altına kalp ya da istediği bir çiçekten bıraksın. )

Not: İzinsiz alıntı ya da paylaşım yapılamaz.

CAN PERİMCEK/MEDYABEY

SPİRİTÜEL DANIŞMAN & YAŞAM KOÇU

İnstagram; cperimcek

Twitter; @canperimcek

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

4 Yorum

  1. Cok guzel ve anlasılır acıklamısınız tebrik ederim daha bol ornek olabilirdi

  2. Yorumlar,örnekler,anlatımdaki akıcılık ve tüm tespitler düşüncelerinde karmaşalar yaşayan bana klavuz oldu..teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu