Teknoloji

“Doğru mu?” mobil uygulaması hangi işlevi görecek?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medyada paylaşılan yalan haber ve bilgilerin teyidi amacıyla ‘Doğru mu?’ adında bir platform geliştirildiğini açıkladı. Açıklama, Fahrettin Altun’dan geldi. Uygulama hem android hem de ios destekli olacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, uzun süredir çalışmalarını yürüttüklerini dile getirdi.

Altun, ‘Doğru mu?’ platformunun sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını öğrenme ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlandığını ifade etti.

Platformun şu anda test aşamasında olduğunu belirten Altun, “Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak” dedi.

DOĞRU MU UYGULAMASI HEM ANDROİD HEM DE IOS DESTEKLİ OLACAK

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter paylaşımında uygulamanın tanıtım broşürlerine de yer verdi. Tanıtım broşürlerinde ‘Doğru mu’ isimli uygulamanın IOS ve Android destekli olacağı görüldü. Afişte, ‘Pek yakında IOS ve Android marketlerde’ ifadesi yer aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu