Medya

Doğu’daki belediyelerde görevden almalar medyayı ikiye böldü… Fatih Portakal ve Abdullah Ağar’ın yorumları dikkat çekti

Mardin, Diyarbakır ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanması Türkiye’nin gündemine oturdu. Sosyal medyada bir çok isim bu gelişme ile ilgili olarak iki ayrı uçta yer aldı. Bundalrdan en dikkat çeken paylaşımlar iki ünlü isimden geldi. Fatih Portakal, görevden almaları eleştirirken ekranlarda yaptığı yorumlarla dikkat çeken Abdullah Ağar, yapılan hamleyi savundu.

İçişleri Bakanlığı’nın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ı görevinden almasına farklı tepkiler geliyor. Fatih Portakal karara tepki gösterirken Abdullah Ağar destek çıktı.

FOX TV Ana Haber  Spikeri Fatih Portakal, Twitter hesabından ‘gönüllere giremediğinizi başka nasıl anlatırım size’ diyerek şunları yazdı:

“Siyasi ilkesizlik partileri yönetenlerden kaynaklanıyor. AKP somut örneği. 23 Haziran’ın 48 saat öncesinde Kürt seçmeni kandırmak için terörist başından mektup getirtip okutan da bu parti, halkın iradesiyle seçilmişleri görevden alan da bu parti. Tuhaf durum!

​Ve ilkesiz yapılan siyaset AKP’yi kemiriyor, zaten sonunda bitirecek. Çünkü onun kuruluş ilkelerini tekrar savunanlar ortaya çıkacak. Sorun, AKP’nin ne küstürülmüş seçmenlerinde ne tembelleşmiş teşkilatlarında ne metal yorgunluğunda! Sorun nerede mi?

Sorun, her ortamda demokrasi denilerek aslında bir avuç ismin keyfi yönetim anlayışında. Kurdukları oligark düzende. Gönüllere neden artık giremediğinizi başka nasıl anlatabilirim size? Gittikçe de uzaklaşıyorsunuz.”

ABDULLAH AĞAR: DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE İZİN VERİLMEZ

Görevden almaları Abdullah Ağar ise yerinde buldu. ‘Dünyanın hiç bir yerinde terörün belediyecilik yapmasına izin verilmez’ diyen Ağar şunları yazdı:

“Demokrasi, seçim ve özgürlük başımızın üstünde, ama! Dünyanın hiç bir GELİŞMİŞ ÜLKESİNDE/DEMOKRASİSİNDE terörün siyaset/belediyecilik yapmasına izin verilmez.

Devlet terörün siyaset/belediye/STÖcülük yapmasına izin verirse, terör buradan güç, taban ve menfaat devşirir, propaganda yapar, terörünü fonlar ve pazarlar.

Devlet ise aciz ve zavallı görülür.

Devlet müdahale edince de demokrasi-özgürlük-insan halkları YAYGARASI KOPARTILIR.
Devlete dikta suçlaması yöneltilir. Dış baskı ve iç düşmanlık-ayrışma körüklenir. Devlet baskılanmak istenir.
Ayıplar gizlenir. Siyasi rantlar üretilir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu