Yaşam

Doğum Günü Pastalarında yeni trendler

Doğum günleri her insan için özeldir bunun için de bugünün mutluluğuna eşlik edecek lezzetli ve tasarım pastalar göz doldurur. Doğum günü pastası tamamen kişinin zevk ve tercihine göre tasarlanabilir. Eskiye oran ile pastacılık sektörü de gelişir bu noktada da teknoloji yine kendini gösterir ve her geçen gün yeni model ve tasarımlar ortaya çıkar.

Verilen Hizmetler

İnsanların pek çok özel zamanları olur ve bu özel zamanlar kendileri için çok önemlidir.

Bu bağlamda verilen hizmetler aşağıdaki gibidir:

  • Doğum günü
  • Nişan
  • İş Kutlamaları
  • Mezuniyet gibi özel günler için istenen malzemeleri ve tasarımı ile kişi sayısına göre pasta hazırlanır. belirleyerek pasta siparişinizi verebilirsiniz.

Pasta üzerinde istendiği taktirde fotoğraf baskısı da yapılarak bu özel günler daha özel hale getirilebilir. Bu tarz özel isteklerin olduğu pasta siparişlerinin en az 48 saat öncesinden verilmesi gerekir. Doğum günü pastası, dünyanın her yerinde doğum günü kutlamalarının en özel parçası olur. Farklı tasarımlar ile yapılan pastalarda ayrıca top kek, doğum günü kekleri, kek çıkarları ve hamur işi de kullanılır.

Çocuk Pastaları

Kız ya da erkek çocuklar için 1 yaş pastası da ayrı özen ve tasarımlar ile yapılır. Doğum günü pastalarında nasıl ki seçim şansı var is aynı şekilde hayal edilen bir pasta modelini çocuk pastalarında da yapılabilir. Birbirinden farklı pek çok seçenek, son moda tasarımlar ile daha birçok lezzetli pastaların yapılması mümkün olur. Cinsiyete göre renkler, çizgi film kahramanlarının baskıları ya da fotoğraf baskısı burada da 1 yaş çocuk için güzel anlar bırakır.

Baby Shower Nedir?

Baby shower dünyada epeyi yaygın olan ülkemizde daha yeni yaygınlaşan bir etkinlik türüdür. En kısa tabiri ile bir bebeğin dünyaya gelişini ya da bir kadının anne oluşunu kutlayan parti, anne adaylarına yönelik ve doğumdan belli bir süre önce yapılır. Partinin amacı ise anne adayının heyecanını paylaşmak hatta belki yaşadığı stresi ve korkuyu azaltmaktır.

Manevi destekte sunan partide asıl iş bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak olur. Bir anlamda bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için maddi destek anlamı taşır. Dilden dile ve ülkeden ülkeye değişebilen anlamı ile bebek duşu, hediye veren bir parti veya farklı isimler ile adlandırılabilir. Bir çocuğun doğumunu veya beklenen doğumunu veya bir kadının bir anneye dönüşmesini kutlar.

Baby Shower Ne Zaman Yapılır?

Ülkemizde yavaş yavaş yaygınlaşan baby shower etkinlikleri doğuma ortalama 1 ay kala yapılır; ancak bazen bu zaman aralığı değişken olabilir bunun nedeni de her kadının hamilelik döneminin aynı şekilde ilerlememesidir. Bu partide en önemli olan şey annenin kendini iyi hissetmesi olur bu sebeple tarih belirleme kısmı tamamen annenin elinde bulunur. Baby shower partilerini genelde annenin akrabaları ya da en yakın arkadaşları düzenler.

Partide tamamen anne odak halindedir, onun kişisel zevklerine göre mekan hazırlanır ve yemekler düzenlenir. Bebeğin cinsiyetine mekan süslemelerinde renk seçilir, yemekler daha çok aperatif şeklinde olur. İkramların ve yemeklerin sonunda baby shower pastası gelir ve yine pastada bebeğin cinsiyetine göre renk ve süslemeler yapılır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu