Medya

Dolandırıcıların son kurbanı Ersoy Dede oldu… Kaç parasını çaldılar?

Star gazetesi yazarı ve Kanal 24’ün TV programcısı Ersoy Dede kredi kartı şebekesinin son kurbanı oldu. Dolandırıcılar Ersoy Dede’nin hesabından 1500 TL çektiler. Ersoy Dede, bugünkü yazısının bir bölümünü nasıl dolandırıldığı konusuna ayırdı. Şebeke, önce Dede’nin banka kartı bilgilerini kopyaladı sonra da 1500 TL’lik parayı hesabından çekti.

ERSOY DEDE’NİN 1500 TL’SİNİ ÇALDILAR

“Benim başıma gelmez demeyin, tedbiri elden bırakmayın” diye yazan Ersoy Dede’nin yazısından dolandırılmasıyla ilgili o bölüm:

Banka kartımızı kopyaladılar!

Banka kartımızı kopyalayıp 1.500 TL paramızı çaldılar dün gece.. Epeydir kredi kartı kullanmıyoruz zaten. Araç kiralama ya da otel konaklama için zorunlu tuttuklarından dolayı kredi kartımız var ama harcamalarımızı banka kartıyla yapıyoruz. Paramız varsa harcıyoruz yani yoksa harcamıyoruz. İşte o kartımızı kopyalamış alçaklar şebekesi. Gecenin bir vakti Didem’in telefonuna Halkbank’tan mesaj geldi. “Bu parayı siz çekmediyseniz..” diye başlayan mesajı görünce mevzuyu anladık. Biz nasıl çekelim?.. Uyuyoruz.. Halkbank’taki arkadaşlar şimdi inceliyorlar meseleyi. Herhalde bir ATM ya da alışveriş yaptığımız yerdeki pos cihazlarından birinde yaptılar bu işi. ‘Benim başıma gelmez’ demeyin, tedbiri elden bırakmayın.. Geliyor yani..

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu