Dolar/TL Yükselişle Haftaya Başladı

Diğer para birimlerine göre durum da şu şekilde şekilleniyor: Aynı dakikalarda Euro/TL 29,59 seviyesinden, Sterlin/TL ise 34,64 seviyesinden satılıyor. Dolar endeksi, şu sıralarda önceki kapanışın hemen altında 103,3 seviyesinde bulunuyor. Euro/Dolar paritesi ise önceki kapanışının yüzde 0,05 üzerinde 1,0880 seviyesinden işlem görüyor.

Küresel piyasalarda dolar endeksi, dünya genelindeki para politikası belirsizlikleri nedeniyle yön bulma çabası içerisinde. Bu hafta gerçekleşecek olan Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu’nda politika yapıcıların vereceği mesajlar, dolar endeksinin yönünü etkileme potansiyeline sahip. Analistler, para piyasalarındaki fiyatlamalarda Federal Rezerv’in gelecek ay politika faizini yüzde 90 olasılıkla sabit tutacağını belirtirken, yıl sonuna kadar yapılacak diğer iki toplantıya yönelik belirsizliklerin hala güçlü bir şekilde devam ettiğini aktardı.

Bugün yurt içinde ve yurt dışında önemli veri açıklamaları bulunuyor. Yurt içinde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verileri takip edilirken, yurt dışında Almanya’dan ÜFE verileri öne çıkıyor. Teknik açıdan dolar endeksinde 104 ve 105 seviyelerinin direnç, 102 seviyesinin ise destek olarak konumlandığı belirtiliyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir