Medya

Duayen gazeteci Hıncal Uluç’tan şaka gibi yazı!

Sabah gazetesinin duayen yazarı Hıncal Uluç, bugün köşesinde yer verdiği yazıyla okurlarını şaşırttı. Gazetede yaşadığı asansör sorununu gazetesinden ve de gazetenin internet sayfasından milyonlarca okurla paylaşmaktan bir beis görmeyen usta kalem, “gazeteci uyanık olursa” başlığı altında yazdığı yazıyla gazete binasında yaşadığı bir sorununu okurlarıyla paylaşma ihtiyacı hissetti. Peki, Hıncal Uluç’un yazısında sözüne ettiği asansör sorunu neydi?

Hıncal Uluç’un yazısına medya siteleri de ilgi gösterdi. Yazı daha çok ” Sabah çalışanlarını yerin dibine soktu” ya da “Hıncal Uluç’un asansör çıkışı” şeklinde görüldü.

Peki, Hıncal Uluç’un gazetenin idari işleriyle halletmesi gereken sıradan denilebilecek bir problemi gazetedeki köşesine taşımasının sebebi hikmeti neydi?

Duayen gazeteci, idare müdürüne mail yoluyla ya da yüz yüze görüşerek değil milyonlarca okuyucuya ulaşan köşesinden ulaşmayı tercih etti. Uluç, köşesinden idari işler müdürüne şu ifadelerle seslendi:

“Sayın İdare Müdürüm!.

Bu ülkede kuralların uygulanması için Uyanıklar’a karşı savaş vermesi gereken gazetecilerin kendisi Uyanık olursa, işler düzelir mi?.

O zaman sizden bir Onuncu Kat sakini olarak ricam!.

Yemek saatlerinde dört asansörden birini “Onuncu Kat”a tahsis edin ki, daha fazla “Eşek” yerine konmayalım!.”

İşte Hıncal Uluç’un şaşkınlığa neden olan “asansör” yazısı:

GAZETECİ “UYANIK” OLURSA!..

Benim odam, Balmumcu’daki Sabah binasının en üst katında..

Bu yakınlarda Yönetim, yıllardır savunduğum işi yaptı ve -1 katında bir yemek salonu açtı. Böylece Sabahçıların eski günlerde olduğu gibi, hiç değilse yemek zamanları bir araya gelmeleri, eskisi gibi bir “Sabah Takımı” oluşması şansı doğdu.

Peki ne oldu?.

En üst katta oturanlar, öğle saatlerinde asansör bulamaz oldular..

Çünkü anında aramızda “Uyanıklar” türedi. Ara katlarda yemeğe inmek isteyenler, en basit asansör kuralı “Gideceğiniz yönde düğmeye basın” yazısını çiğneyip, her iki düğmeye birden basmaya başladılar.

“Asansör kapısında beklemektense, içerde bekler, kendimi garantiye alırım” kafası bu.. Çünkü asansör otomatik ya.. Dolu iniyorsa o katta durmaz. Basarsın “Yukarı” düğmesine de.. Genelde o yön o saatte boştur. Biner, çıkar, inersin.

Sonuç.. 10’uncu ve sonuncu kata asansör gelmez oldu.. Çünkü, bu Uyanık sayısı hayli fazla olduğundan, yukarıya çağırdığımız asansör, 9, 8, hatta 7’de doluyor ve otomatik olduğu için yukarı çıkmadan, aşağı dönüyor.

ONLAR UYANIK BEN GERZEĞİM YA!

Nihayet gelen asansöre bakıyorum.. En üst katta olduğumdan, bu kata asansör ya boş gelmeli, ya da boşalmalı değil mi?. Hayır.. İçinde dört beş kişi.. “Çıksınlar” diye yol veren bana bakıyor, içerde bekliyorlar.. Onlar uyanık.. Ben gerzek olduğum için, içlerinden gülenleri de vardır..

Geçen hafta asansör geldi. İçinde 4 kişi var. Birlikte inmeye başladık.. 8’de durdu asansör.. Kapı açıldı. Önü boş.. Belli çift yönlü basmışlar, çıkana binmişler. İniş düğmesi yanmaya devam ettiği için orda duruyoruz. 7’de de durduk. Gene kimseler yok. Ayni sebep.. Yahu 3’te durduk.. Önü boş.. Üçüncü kattan inecek. Çıkış düğmesine de basmış. Sağlama almak için..

DAHA FAZLA EŞEK YERİNE KONMAYALIM!

Dedim ki, “Artık yazacağım!.”

Sayın İdare Müdürüm!.

Bu ülkede kuralların uygulanması için Uyanıklar’a karşı savaş vermesi gereken gazetecilerin kendisi Uyanık olursa, işler düzelir mi?.

O zaman sizden bir Onuncu Kat sakini olarak ricam!.

Yemek saatlerinde dört asansörden birini “Onuncu Kat”a tahsis edin ki, daha fazla “Eşek” yerine konmayalım!.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu