Yaşam

Dudak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Dudak dolgusu istediğiniz dudaklara kavuşmanızı sağlayan size özgüveninizi geri kazanmanız konusunda yardım edecek kısa süreli bir operasyondur. Dudak dolgunlaştırma konusunda kullanılan en yaygın yöntem dudak dolgusudur. Dudak dolgusu yapılırken en yaygın olarak kullanılan madde hyalüronik asittir. Bu asit normalde de vücudumuzda bulunduğundan insan vücuduna bir zararı yoktur. Uygulanan bu asit dudak hacminin artmasına ve istenilen görünümün kazanılmasını sağlar.  Dudak dolgusu sayesinde dudak çevresinde bulunan kırışıklıklar ve ince çizgiler azalır. Bu sayede istenilenden daha iyi sonuç alınır ve daha güzel bir görünüme kavuşulur.  Genel sağlığınız iyi ise ve kendinizi daha iyi hissedecekseniz dudak dolgusu yaptırmanız önerilir. Alerjiniz veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa bunları doktorunuza söylemeniz gerekir. Aynı zamanda alanında uzman bir doktor bulanız ve ona bu operasyonu yaptırmanız önerilir.

İnsanlar yaşlandıkça dudakları incelir ve dudak etrafında ince çizgiler, kırışıklıklar oluşur. Dudaklar küçülür. Bu olanların sonucunda ise dudaklarınızı eskisi kadar beğenmiyor olabilirsiniz. Dudak dolgusuna sadece yaşlanınca değil gençken de ihtiyaç duyabilirsiniz; doğuştan ince dudaklı olabilirsiniz veya bazı problemler yaşamış olabilirsiniz. Kısacası dudak dolgusu yaptırmak için öyle büyük bir yaş kısıtlaması yoktur.   Dolgun ve doğal görünen dudaklar asırlardır var olan güzellik anlayışıdır ve en beğenilen dudak türleridir ayrıca yaptırmak için bir kısıtlamanız yoktur, siz yeter ki isteyin.

 

Dudak Dolgusu Türleri ve Kullanılan Maddeler

Dudaklarınızı istediğiniz görüntüye kavuşturmanız için kullanabileceğiniz daha doğrusu tercih edeceğiniz birden fazla dolgu yöntemi ve türü vardır. Dolgu işleminiz yapılırken kullanılan dolgu maddesine göre dolgunuzun kalıcılığı ve yarattığı etki değişmektedir. Hyalüronik asit en çok kullanılan maddedir, sebebi ise genç insanlarda kendiliğinden salgılanmasıdır ve dudağın esnek, dolgun, nemli gözükmesini sağlar.

Kullanılan diğer maddeler yani dermal dolgu maddeleri ise hyalüronik asidi taklit eder yani vücutta benzer etkiyi yaratmaya çalışır. Bazı dermal dolgu maddeleri alerjik reaksiyon yaşamanıza sebep olabilir çünkü sentetik maddeden üretilmişlerdir. Bir diğer yöntem ise vücudunuzun bir bölgesinden alınan kolajenin dudağa enjekte edilmesidir ve bu yöntem sonucunda herhangi bir alerjik reaksiyon yaşanmaz sadece etkisi kısa sürelidir. Eğer dudaklarınız ilk defa dudak dolgusu yaptıracaksanız ve kalıcı olmasın istiyorsanız bu dudak dolgu türleri size göre. Restylane adlı bir jel vardır. Bu jel şeffaftır ve hyalüronik asit içerdiği gibi vücutta parçalanabilen bir maddedir.  Enjekte edilmesinden itibaren vücut bu maddeyi altı ay içerisinde emecektir. Op. Dr. Gökhan Haytoğlu güvenilir bir hekim olarak dudak dolgusu konusunda pek insanın beğenisini toplamıştır.

 

Dudak Dolgusu Seçenekleri

Dudak implantı veya dudak büyütme operasyonlarında genellikle lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu işlem uygulamanın zorluğuna bağlı 2 3 saat kadar sürmektedir ve genellikle aynı gün içerisinde eve gönderebilirsiniz.

Eğer geçici botoks yaptırırsanız operasyondan bir saat sonra evinize dönüp hayatınıza devam edebilirsiniz fakat kalıcı işlem yani cerrahi implantı yaptıracaksanız iyileşme süreniz bir ya da iki hafta kadar sürebilmektedir. Dudak dolgusu hakkında çok daha fazla bilgi ve diğer seçenekler https://www.gokhanhaytoglu.com/dudak-dolgusu.html internet sitesinde mevcuttur.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu