Medya

Dün Nagehan Alçı bugün Ahmet Hakan’dan İsmail Küçükkaya’ya zor sorular

Fox TV’de hafta içi her sabah ekranlara gelen Çalar Saat adlı programın sunucusu İsmail Küçükkaya bu kez ilginç bir iddianın muhatabı olarak gündemde. Küçükkaya’nın eşine şiddet uyguladığı ve ikilinin boşanma arefesinde olduğu konuşuluyor. Habertürk yazarı Nagehan Alçı konuyla ilgili bir yazı kaleme alırken sonrasında Hürriyet yazarı Ahmet Hakan aynı iddiayı köşesine taşıdı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, “İsmail Küçükkaya meselesi ve utanç verici sessizlik” başlıklı dünkü yazısında medyada konuyu dillendiren ilk yazar oldu. Alçı, dün yayımlanan yazısında İsmail Küçükkaya’nın eşi Eda Küçükkaya’nın ağzı kapatılarak İsmail Küçükkaya tarafından kütüphaneye sürüklendiğini iddia ettiğini yazdı.

Alçı, Eda Küçükkaya’nın daha sonraki bir olayda kollarında tırnak izleri çıktığını, yüzüne yumruk yediğini ve Küçükkaya’nın “Şu anki konumum olmasa senin yüzünü gözünü dağıtırdım” dediğini ileri sürdüğünü kaydettiği yazısında Eda Küçükkaya’nın ünlü sunucu için kendisini sosyal ortamlarda yanına almadığını ve küçümsediğini söylediği iddiasını da köşesine taşıdı.

blank

Nagehan Alçı bu büyük iddiaların karşısında İsmail Küçükkaya’nın suskunluğunu dile getirerek “Bir kadın kendine dair böyle bir yalanı para koparmak için uydurabilir mi? Söylediklerinin büyük haber olacağını bile bile, böyle bir oyuna cesaret edebilir mi? Sanmam, ama yine de karşı taraf gümbür gümbür ortaya çıksa ve hepimizi ikna edecek kadar somut ve net bir şekilde kendini savunsa ‘belki’ diyeceğim. Fakat hayır, ortada doğru dürüst bir savunma bile yok…” diye yazdı.

Böyle bir konunun siyasetin dışında düşünülmasi gerektiğini yazan Alçı, bazı medya organlarının konuyla ilgili suskunluğunu rezalet olarak niteledi.

Konu bugün de Hürriyet’ten Ahmet Hakan’ın gündemindeydi. Hürriyet yazarı, Eda Küçükkaya’nın boşanma dilekçesindeki şiddet içerikli iddiaları gündeme getirerek Küçükkaya’ya şu ifadelerle seslendi:


Sevgili İsmail Küçükkaya…

Her gün ekranlarda kadına yönelik şiddete itiraz eden, “annelerimiz” falan diyerek sempatik bir imaj çizen, çağdaş ve medeni bir insan profili ortaya koyan senin…

Böyle korkunç bir iddiayı geçiştirmemen gerekir. Üstünü örtmeye falan kalkışma. Çıkıp bu iddiayla hesaplaş lütfen.

Sevgili İsmail Küçükkaya…

Hiçbir şey olmamış gibi yaparak, geçiştirerek falan olmaz!

Mutlaka ama mutlaka seni sevenleri ikna edecek bir şeyler söylemelisin.

Yoksa olmaz, olamaz!

Sevgili İsmail Küçükkaya…

Sakın bana kızma!

Sakın bozulma!

Eminim ki benzer bir iddia iktidar medyasının tam göbeğindeki bir isimle ilgili gündeme geldiğinde sen de benim yaptığımı yapardın!

AHMET HAKAN’IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

NAGEHAN ALÇI’NIN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu