Medya

Dünya gazetesinin binası satışa çıkarıldı

Maddi zorluklar nedeniyle maaş ödemelerinde de sıkıntı yaşayan Dünya gazetesinin bulunduğu binanın satışa çıkarıldığı öğrenildi.

Mali zorluk yaşayan ve artan kağıt maliyetleriyle de iyice finansal darboğaza giren Dünya gazetesinin İstanbul Bağcılar’da bulunan binasının satışa çıktığı haber veriliyor.

Medyaloji sitesinin haberine göre Türk basınının en köklü ekonomi gazetesi olan gazetenin binası, Sahibinden.com adlı alışveriş sitesinde, “Mahmutbey’de satılık CNN Türk’e komşu simge 16.750 m2 ofis plazası” başlığıyla duyuruldu.

18 Mart tarihinde söz konusu ilanın konulduğu görülürken, 16.750 m2’lik plaza için 66.000.000 TL fiyat biçildiği fark edildi.

Öte yandan, Dünya gazetesi bir süredir çalışanlarına ödeme yapamamasıyla gündeme geliyordu. Bu süreçte, gazeteden onlarca kişinin ayrıldığı ve ayrılanların haklarını alamadığı da iddia ediliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu