Medya

Dünya Time dergisinin Maide Suresi’nde yer alan ayetli kapağını konuşuyor

ABD merkezli Time dergisi, Suriye’de mağdurların yardımına koşan Beyaz Kasklılar’ı kapağına taşıdı. Bununla da kalmayan dergi, Kur’an-ı Kerim’in Maide Suresi’nde yer alan bir ayete başlık olarak yer vermesi dikkatlerden kaçmadı. Peki, Time dergisinin kapağında yer alan  Maide Suresi’nin ayetinde ne diyordu?

Dergi, Beyaz Kasklılar’ın yardıma koştuğu bir fotoğrafının altına Maide Suresi’nin 32’nci ayetindeki, “Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanlığı kurtarır” ifadesini yazdı.

Haberde “Beyaz Kasklılar 60 bin can kurtardı” denildi. Nobel Barış Ödülü’ne aday olan Beyaz Kasklılar ise “Ödül değil barış istiyoruz” ifadesini kullandı.

Sosyal medyada da trend topic(çok konuşulan konular) olan bu fotoğraf, Amerikalılar’ı rahatsız ettiği ancak o Amerikalılar’a sert tepkiler geldiği haber veriliyor.

AHMET HAKAN DA KAPAĞI KÖŞESİNE TAŞIDI

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da dünyaca ünlü Time dergisinin kapağını köşesine taşıdı. “Muhteşem Kapak” başlıklı yazısında Ahmet Hakan, ayetin Türkçe anlamını yazdıktan sonra kapağın” İslamın barışçıl mesajını vurgulaması açısından muhteşem bir kapak” ifadesini kullandı.

İşte, Time dergisinin çok konuşulan o kapağı:

time-maide-suresi-ayeti

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu