Dijital PlatformlarMagazin

Dünyada en çok İzlenen 10 dizi

Ece Sena URSAVAŞ/MEDYABEY

Herkese yeniden merhaba Medyabey okurları… Yaz aylarında çoğumuz evde pinekliyor ve “acaba hangi diziye başlasam!” gibi cümleler kuruyoruz. Şahsen ben çalışmadığım zamanlarda öyle yapıyorum. Kendimden yola çıkarak, benim gibi kararsız dizi severler için IMDb’nin kullanıcıları tarafından belirlenen ve dünyada en çok izlenen 10 diziyi sizin için derledim. Belki biraz olsun karar vermenize yardımcı olur. İyi seyirler

DÜNYADA EN ÇOK İZLENEN YABANCI DİZİLER VE IMDb PUANLARI

Listenin bir numarası tabii ki sizleri şaşırtmayacak.

1- Game Of Thrones – 9.5

Hala izlemeyenleriniz varsa  George R. R. Martin’in epik fantezi roman serisi Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarından 2011 de uyarlanan 7 sezonluk bir dizi kendisi. Ortalama 18,6 milyon izleyici kitlesine sahip. Dolayısıyla sıralamada 1. sıradaki yerini koruyor.

 

2- Suits – 8.6

Eğitimini yarıda bırakmış bir dahinin yaşamını ele alan bu dizi de 2011 yapımı. Üstelik 4 kademe yükselerek 2. sıraya çıkmayı başarmış. Dizi 7 Sezondan oluşuyor.

 

3- Friends from Collage – 6.7

Şimdilik 1 sezon 8 bölümden oluşan Amerikan yapımı bir komedi dizisi olan Friends From Collage, 46 diziyi sollayarak 3. sıraya yerleşti.

 

4- Orange Is The New Black – 8.2

Yapım yılı 2013 olan 5 sezonluk komedi, dram, suç dizisi sıralamadaki yerini korudu.

 

5- The Handmaid’s Tale – 8.7

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan 2017 yapımı dram ve bilim kurgu dizisi. Yeni olmasına rağmen listede ilk 5’e girdi.

 

6- GLOW – 8.1

Yeni yapımlardan olan Glow, yerini Suits’e kaptırmış bizden söylemesi… Kendisi Amerikan yapım komedi dizisi.

 

7- The Walking Dead – 8.5

Yaşayan ölülerin dünyasını anlatan 7 sezonluk bilim kurgu, korku ve dram dizisi 7 sıra yükselerek 7. Sırada yer aldı.

 

8- Doctor Who – 8.8

2005’ten günümüze 10 sezonluk bir İngiliz dizisi. bilim kurgu, fantastik, aksiyon, dram gibi aradığınız her şeye sahip olan bu dizi 30 sıra yükselerek 8. sıraya yerleşmiş durumda.

 

9- Ozark – 8.7

Amerikan yapımı yeni bir gerilim, suç ve dram dizisi, sıralamada 36 diziyi geride bırakarak ilk 10’da yer almayı başardı.

 

10- Shameless – 8.7

BAFTA ödüllü İngiliz dizisinin Amerikan versiyonu olan, 2005 yapımı 7 sezonluk komedi, dram türünün en güzel örneklerinden olan Shameless, popülerliğini yitirmiş görünüyor. Öyle ki sıralamada 2 sıra aşağıya düşmüş durumda.

 

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu