İnternet

Dünyadan Haberler

Siber uzayın günden güne gelişmesi ve internet kullanımın her geçen saniye artmasıyla gerek sosyal medya gerekse arama motorlarında dünya magazin haberlerinden dolayısıyla da ünlü hayatlarından anında haberdar olabiliyoruz.

Dünya magazin haberlerinde son zamanlarda Lil Wayne’nin damga vurduğunu görüyoruz. Federal ajanların, Pazartesi akşamı Florida’daki Miami havaalanında rapçi Lil Wayne’in özel jetini aradıklarında silah ve uyuşturucu buldukları bildirildi. Miami Herald’daki editörlere göre, FBI ve Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu temsilcileri, marihuana ve ateşli silahların bir ipucu aldıktan sonra Miami-Opa Locka Executive Havalimanı’nda uçağa binmek için federal bir arama emri aldılar. Yasayı uygulayan kaynaklar, uçağı araştırdıklarında kokain, opioidler ve silahlar buldular. Ancak, herhangi birinin aramadan sonra tutuklanıp tutuklanmadığı belli değil.

Dünya magazin haberlerinden bir diğeri de internetin insanları nasıl etkilediğinin iyi bir örneği. Ed Sheeran, online ortamda birisinin onu kilo üzerinden linç etmesinin ardından sonra 25 kg verdi. Sosyal medya kullanıcıları kilo aldığını göstermeye başladıktan sonra yaklaşık 100 kg’dan 75 kg’a düştü.

İngiliz kraliyet ailesi Prens Harry ve Sussex Düşesi Meghan, 2019 Noel kartı için arkadaşı Janina Gavankar tarafından fotoğraflandı. Tatlı siyah beyaz fotoğraf, bebek Archie ve Noel ağacı ile tamamlandı. Ünlü hayatlarında yılbaşı için fotoğraf çektirmek bile dünya magazin haberlerinin gündemine oturuyor ki bir de kraliyet ailesini düşünün.

Ryan Phillippe, ülkenin tartışmalı insan hakları yasaları nedeniyle Cumartesi günü Suudi Arabistan’daki MDL Canavar Festivali’ne katılma konusundaki eleştirilere yanıt verdi. Steve Aoki, David Guetta, Martin Garrix ve Tiesto gibi eylemler, Kral Salman bin Abdulaziz Al Saud ve oğlu Veliaht Prens Muhammed bin Salman, onun liderliği altında kadınların ve LGBTQ topluluğunun haklarının hâlâ ciddi şekilde sınırlı olduğu ülkede ortaya çıktığı için ağır bir şekilde eleştirildi. Ryan, Sofia Richie, Winnie Harlow, Alessandra Ambrosio, Joan Smalls, Irina Shayk, Luka Sabbat ve Armie Hammer gibi yıldızlarla birlikte etkinliğin konuk listesinde yer aldı.

Çağımız dijital çağ olduğu için insanların dünyadaki olan biten her şeyden haberi oluyor. Bu olgu ünlü hayatlarının siyasi, ekonomik, küresel veya sosyal anlamda her şeyi etkileyebilecekleri anlamına da gelmiyor değil.

Detaylı bilgi için; https://www.babmagazine.com/yasam/

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu