Magazin

Dünyanın en zenginleri listesinde Kylie Jenner sürprizi… Mark Zuckerberg’i tahtından etti

Forbes dergisi dünyanın en zenginleri listesi açıkladı. İnternet alışveriş sitesi Amazon’un sahibi Jeff Bezos, 131 milyar dolarlık  servetiyle bu yıl da zirvedeki yerini korudu. Bezos, geçen yıla göre servetini 19 milyar dolar arttırmasıyla dikkat çekerken  2001’den bu yana 12 defa dünyanın en zengini olan Microsoft’un sahibi ve kurucusu Bill Gates  96,5 milyar dolarla ikinci oldu.

KYLIE JENNER ZİRVEYE OYNUYOR

Listenin üçüncü sırada ise 82,5 milyar dolarlık servetiyle Warren Buffet yer aldı. 23 yaşındayken dünyanın en genç milyarderleri arasına katılan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 11 yıl sonra bu yıl 62,3 milyar dolarlık geliriyle sekizinci sıraya oturdu.

Zuckerberg, Forbes listesine giren en genç milyarder unvanını kozmetik devi olan Kylie Jenner’a kaptırdı. Geçen yıl 900 milyon dolar olan servetini, firmasının yüzde 9’luk büyümesiyle 1 milyar dolara çıkaran Jenner, 21 yaşında dünyanın en genç milyarderi oldu.

Medyatik Kardashian ailesinin en genç üyesi olan Kylie, kendi ismiyle piyasaya sürdüğü makyaj malzemeleri sayesinde servetini 10 haneli rakamlara çıkardı.

ELEN MUSK 40. SIRADA KALDI

Kylie Jenner bu başarısını sosyal medya stratejisi sayesinde yakaladı. 175 milyondan fazla takipçiye sahip olan genç kadının 2015’te internet üzerinden satışa sunduğu ruj setleri bir dakikadan az bir sürede tükenmişti.

Tesla elektrikli otomobillerin üreticisi ve SpaceX şirketinin kurucusu Elon Musk 22,3 milyar dolarlık servetiyle 40’ıncı sırada yer aldı. ABD Başkanı Donald Trump 51 sıra yükseldi ancak 3,1 milyar dolarlık servetiyle ancak 715’inci olabildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu