Yaşam

E-Tanzim satışları hangi internet adresinden yapılacak? İşte sebze meyve fiyatları

Hükümet tanzim satışlarında oluşan uzun kuyrukları önlenmesi ve vatandaşların daha kolay alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla internetten satışın önünü açtı.  Online satış yoluyla vatandaşlar internet üzerinden tanzim satışlarından alışveriş yapabilecek. Üstelik satın alınan ürünler PTT Kargo üzerinden evlere getirilecek. Uygulamanın vatandaşların işine hayli kolaylaştıracağı haber veriliyor. Peki vatandaşlar intenet üzerinden online alışveriş yapmak için hangi adres üzerinden bu işlemi gerçekleştirecekler? e-tanzim’den ürünler kaç paradan satışa sunuluyor? İşte haberin detayları…

E TANZİM SATIŞLARDA ÜRÜN FİYATLARI NE KADAR?

Tanzim satışlarda satın alınan ürünlerin  internet üzerinden dağıtımı PTT Kargo aracılığı ile dağıtımı yapılacak. Vatandaşlar, tanzim satış ürünlerini www.epttavm.com internet adresi üzerinden  satın alabilecekler.

Türkiye’de gündemin ilk sırasında sebze-meyve fiyatları yer alıyor. Hafta başından itibaren İstanbul’un 50, Ankara’nın ise 30 noktasında tanzim satış alanları kuruldu. Ancak vatandaşların ürünleri satın alabilmek için  uzun kuyruklarda saatlerce beklemek zorunda kalması hükümeti harekete geçirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yazılı açıklamasında, Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşa ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçladıklarını kaydetti. Sebze ve meyve fiyatlarındaki ciddi oranda yükselişe dikkati çeken Turhan, “Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulamaya konulan tanzim satışlarını, Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

PTT KARGO ULAŞTIRACAK, SIRA BEKLEMEYECEKLER
PTT’nin internet adresindeki yer alan meyve ve sebzelerin tanzim fiyatlarıyla satıldığı bilgisini paylaşan Turhan, tüm ürünlerin PTT Kargo ve Lojistik aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılacağını duyurdu. Turhan, Milli Pazaryeri Platformu olarak vatandaşların tanzim noktalarında sıra beklememeleri, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda alabilmeleri için sorumluluk üstlendiklerini belirterek şunları kaydetti: “Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz. e-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz.”

İnternette başlayan satışlarda fiyatlar şöyle:

Havuç 2.50 TL
Ispanak: 4 TL
Maydanoz 2.25 TL
Salatalık 4 TL
Patates 2 TL
Soğan 2 TL
Patlıcan 4.5 TL
Biber 6 TL

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu