Teknolojiİnternet

e-ticarete başlamanın en maliyetsiz yolu stoksuz e-ticaret nedir, nasıl yapılır?

E-ticaret, özellikle pandemi sonrasında en çok ilgi duyulan iş alanı haline geldi. Pek çok insan zanaatkar ya da esnaf e-ticaret ile ilgili araştırma yapmaya ve bu önemli platformu kullanıp gelirini arttırmanın derdinde. Peki e-ticaret için nasıl bir başlangıç yapılmalı? E-ticarete nereden başlanmalı? Maliyetsiz, yatırım maliyetinin altına girmeden ve vergi mükellefi olmadan yani iş yeri açmadan e-ticaret yapmak mümkün mü? İşte bu soruların cevaplarıyla ilgili tüm detaylar…

e-ticaret; stoklu ve stoksuz olarak yapılabiliyor. Stoklu yapılan e-ticarette ürünleri cebinizden aldığınız için bir maliyet oluşuyor. Öte yandan web sitesi, hosting yani siteyi barındırma hizmeti almanız gerekiyor. Bunun için de yıllık dövizin artışından dolayı önemli bir meblağı hosting ücreti olarak ödemeniz gerekiyor. Maddeler halinde yazmak gerekirse e-ticaret yapmak için için şu kalemlere ihtiyaç var:

-Web sitesi
-Hosting hizmeti
-Domain
-Satılacak ürünler
-Ödeme altyapısı
-Kargo altyapısı

Ya bu unsurları kendiniz teker teker halledeceksiniz ki oldukça zorlu süreçlerdir bunlar ya da bunları hazır sistem haline getiren bir platformun içinde yer alacaksınız. Hazır sistem derken bunu daha da açalım.

Bugün e-ticareti, stoksuz (dropshipping) olarak yapanlar bu model ticaretin önemli avantajlarından yararlanabiliyorlar. Bir kere web sitesi, hosting, ürün satın alma v.s gibi önemli maliyet giderlerinden kurtuluyorsunuz..

YAZIYA DEVAM ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu