Yaşam

e-YDS sınav giriş belgeleri yayınlandı… eYDS sınav yeri sorgulama adresi

Elektronik Yabancı Dil Sınavı sınav yerleri açıklandı. Adaylar haberimizdeki linke girerek eYDS sınav yerlerini öğrenebilir ve sınav giriş belgelerinin çıktılarını alabilirler. e-YDS sınavı ne zaman, e-YDS sınavına giderken yanınzda neler bulundurmalısınız? eYDS sınav giriş belgesi hangi adresten sorgulanır? e-YDS Sınav Giriş Belgesi nasıl alınır? e-YDS Sorgu ekranı adresine nasıl ulaşabilirsiniz? Bu ve benzeri sorularınızın cevabı haberimizde.

Elektronik Yabancı Dil Sınavları’nın 2016’ya 12.si olan e-YDS 2016/12 sınav giriş belgeleri  yayınlandı, adaylar sınav giriş yerlerini öğrenebilir ve sınav giriş belgelerini alabilirler.

6-12 Aralık 2016 tarihleri arasında adayların başvuru yaptıkları e-YDS 2016/12, ÖSYM tarafından 24 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 14:00’da gerçekleştirilecek.

Adaylar Sınav Giriş Belgesi üzerinde yazan sınav yerinde ve salonunda 24 Aralık’ta saat 14:00’da hazır bulunmak zorundalar. Sınav Giriş Belgesi bulunmayan adaylar e-YDS 2016/12 sınavına alınmayacak.

Sınav giriş belgesi alınır.

Öncelikle e-YDS Sınav Giriş Belgesini buraya tıklayarak indirebilirsiniz

(e-YDS 2016/12) için yukarıdaki linke tıklayınız ve aday işlemleri sistemi (AİS) girişini yaptıktan sonra, sitede bulunan üç sekmeden e-YDS 2016/12 bölümünü seçiniz.

T.C. Kimlik Numarası ile aday şifrenizi girdikten sonra sınav giriş belgeniz karşınıza çıkacak.

Sınava giderken dikkat!

Adaylar sınava giderken yanlarında yalnızca kimlik ve e-YDS Sınav Giriş Belgelerini bulundurabilir. Kalem,silgi ve benzeri kırtasiye ihtiyaçlarınız ÖSYM tarafından adaylara dağıtılacaktır.

Başa dön tuşu