Medya

Ebubekir Sofuoğlu’nun skandal sözlerine RTÜK ve İbrahim Kalın’dan tepki

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun Akit Tv’de katıldığı bir canlı yayın programında üniversitelilere yönelik skandal sözleri büyük tepki çekti. Sofuoğlu’nun akıl almaz açıklamasına hem RTÜK’ten hem de Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan tepki geldi.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun Akit Tv’de katıldığı bir canlı yayın programında üniversitelilere yönelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullandı.

Skandal sözler büyük tepki çekti.

RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, Sofuoğlu’nun sözlerinden dolayı izleme raporu hazırlanarak, Üst Kurul gündemine getirilmesi için RTÜK Başkanlığı’na başvurdu.

İlhan Taşçı konuyla ilgili olarak “Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun Akit Tv’de üniversiteler için “fuhuş evleri” sözlerinden dolayı izleme raporu hazırlanarak, Üst Kurul gündemine getirilmesi için RTÜK Başkanlığına başvurdum” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun skandal sözleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Kalın, “Üniversitelerimizi zan altında bırakan kerih ve sakil açıklamayla ilgili gereken işlemlerin yapılacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz.” dedi.

Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın sunduğu ‘Derin Kutu’ adlı programda, Ebubekir Sofuoğlu da konuşmacı olarak yer aldı. Sofuoğlu, Z kuşağını ‘hedonist’ olmakla suçlarken üniversitedeki derslere katılımın düşük olduğunu söyledi.

Sofuoğlu konuşmasının devamında üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullandı. Stüdyodaki konuklar ise Sofuoğlu’na sözlerine “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” diye tepki gösterdi. Sofuoğlu ise “Gördüğüm var. İstisna değil. Gelin ben sizi gezdireyim. Komşular size söyleyecek, emlakçılar size söyleyecek. Siz nerede yaşıyorsunuz?” dedi.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu