Magazin

Ece Erken’in “dolandırıldım” paylaşımı başına nasıl iş açtı?

Şu sıralar Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz adlı programda yorumculuk yapan ünlü sunucu Ece Erken’in, evinin dekorasyonunu yapan mimar komşusu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı ” Ben dolandırıldım, siz dolandırılmayın” açıklaması başına iş açtı. Erken’in aynı zamanda komşusu olan mimar Jale Barahya’nın şikayeti sonrası ünlü sunucu hakkında dava açıldı. Mehkeme, sunucu Erken’in 145 bin lira ödemesine karar verdi.

ECE ERKEN’E DAVA ŞOKU

İddiaya göre, mimar Jale Barahya ile Ece Erken, Ortaköy’de komşuydu. Erken, Barahya’nın evini çok beğenince kendi evinin dekorasyonu için Barahya’ya ait Arta İç Mimarlık şirketiyle anlaştı. Ancak Erken, evine yapılan dekorasyonun ücretini çıkan işi beğenmediği gerekçesiyle ödemedi. Barahya da, ona alacak davası açtı. Mahkeme 25 Nisan 2017 tarihli kararında Barahya’yı haklı buldu ve Erken’in 145 bin 464 lira ödemesine karar verdi.

MİMAR’DAN BİR DE TAZMİNAT DAVASI

Sabah gazetesinin haberine göre, Erken kararın ardından dolandırıldığını söyleyerek ‘Haram, zıkkım olsun alınan fazla paralar’ diyerek paylaşım yaptı. Barahya, Erken’in aleyhine yaptığı açıklamalar nedeniyle 15 bin liralık tazminat davası açtı.

Erken’in açıklamalarına devam etmesi üzerine de korunmak için tedbir kararı verilmesini istedi. Mahkeme, Erken’in bir ay süreyle Barahya’ya şiddet tehdidi, hakaret, aşağılamayı içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Barahya, hakaret ve iftira nedeniyle de Erken hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Barahya, Erken’le uzlaşmak istemeyince ünlü sunucu hakkında hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu