Medya

Ece Üner o haber için Galatasaray camiasından özür diledi

Dün akşam Show Ana Haber’de yayınlanan FETÖ’nün futbol ayağına ilişkin bir haber Galatasaray camiasını ayağa kaldırdı. Sosyal medyadan gelen itirazları göz önüne alan Show Ana Haber Spikeri Ece Üner, Galatasaray camiasından özür dileyerek haberin değiştirileceğini kaydetti.

TEPKİLER GELİNCE SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Galatasaray taraftarı, Ece Üner’in sunduğu Show TV Ana Haber’de FETÖ zanlısı futbolcularla ilgili yer alan haberde Galatasaray’ın adının geçmesinden ancak Fenerbahçe’nin adının hiç anılmamasından rahatsız oldu.
Ece Üner’in sunduğu haberde ceza alan futbolcular için, ”eski Milli futbolcular” ve ”futbolcular” kullanılırken, daha önce FETÖ ile adı anılan eski futbolculardan ise Galatasaraylı futbolcular diye söz edilmesi Galatasaray taraftarını çıldırttı.

Galatasaray taraftarı Twitter’da #ShowTvBoykot hashtag’i açarak attıkları onbinlerce tweetle tepkilerini dile getirdi.

Ayrıca Show TV’nin santralini de telefon yağmuruna tuttu.

Tepkiler üzerine Show Haber spikeri Ece Üner sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

Sehven giren haber için mensubu olmaktan gurur duyduğum Galatasaray camiasından özür dilerim. Yapılan editoryal hatada bir dahlim yoktur. Haber içeriğinde yapılan hata yarın düzeltilecektir.

Ne olmuştu?

Eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç’ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı FETÖ’nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, karar çıktı.

Eski menajer Ersin Güreler, antrenör İsmail Şengül ve futbolcu Zafer Biryol, “FETÖ/ PDY Silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırıldı.

Futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç ise aynı suçtan etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmalarına karar verilerek 2 yıl 1’er ay hapis cezasına çarptırıldılar.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu