Medya

Ece Üner: “Otizm değil, cehalet bulaşıcıdır!”

Show Ana Haber Spikeri Ece Üner, Aksaray’da otizmli çocukların yuhalanması olayına haber bülteninin canlı yayınında tepki gösterdi.

Haber sunucusu Ece Üner, Aksaray’da otizmli çocukların yuhalanmasına tepki gösterdi. Otizmli çocukları yuhalayan velilere ekran üzerinden tepki gösteren Ece Üner, şu açıklamayı yaptı:

“Otizmin bulaşıcı bir hastalık olduğunu düşünecek kadar cahil olanlara kötü bir haberimiz var. Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık, ön yargı bulaşıcı bir hastalık. Birincisi, Anayasa’nın 42. maddesine göre kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz. Yani, o veliler suç işliyor.

İkincisi, kınadığın şeyle sınanırsın mutlaka. Üçüncüsü ve en acili özel eğitim sınıflarına alınıp sonra topluma salınması gerekenler o masumları yuhalayanlardır. Diğerkamlık, kaybettiğimiz anahtar kelimemiz. Kapıyı açılmamacasına birbirimizin yüzüne kilitleyecek olan ya da açacak olan o anahtar.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu