Televizyon

Ece Üner’den Yaşar Alptekin’e canlı yayın tepkisi

Yaşar Alptekin'in Posta'ta verdiği röportajına tepkiler devam ediyor. Bu kez Ece Üner'den tepki geldi.

Show TV Ana Haber Sunucusu Ece Üner’den eski manken Yaşar Alptekin’e tepki… Üner, Posta gazetesine verdiği söyleşide “Sokakta sigara içen kadın ucuzdur” şeklinde ifadesi geçen eski model Yaşar Alptekin’e sert tepki gösterdi.

Söz konusu röportajda  Yaşar Alptekin’in “Bir de tesettürlü olsun ya da olmasın sokakta sigara içen kadın ucuzdur.” ifadesi yer almış bu ve benzeri ifadeleri sosyal medyadan da çokça tepki görmüştü.

Show TV de Alptekin’in tartışılan sözlerine açıklık getirmesi için eski modele mikrofon uzattı. Alptekin, yeni açıklamasında Sokakta sigara içen ucuzdur” şeklinde bir ifade kullanmadığını dile getirdi.

“Bir bayanın yolda sigara içmesi hoş değil. Sizce hoş bir görüntü mü? Görüntü olarak hoş mu? Ben asla böyle sert ve keskin cümleler kullanmadım. Sözlerim çarpıtıldı, eleştiriler çok acımasızdı. Ben nasıl böyle bir cürette bulunabilirim ki? Bir bayana yakışmıyor. Sokakta sigara içen kadın ucuzdur diye asla ve asla böyle bir cümle kurmadım. Demokrasi nedir? Kendi hakkını muhafaza ederken başkasının hakkına tecavüz etmemektir. Ama eleştiri seviyeli olmalı. Asıl anlatmak istediğim insan sağlığı ve çevre temizliği. Temizlik imandandır deriz ama sokağa baktığınızda her yerde izmarit var. Bayan çünkü zariftir, asildir. Bir bayanın sigara içmesi hoş değil, hem de sokağı kirletiyorsunuz. Bir bayanın sokakta sigara içmesi fotoğraf olarak ucuzlatıyor dedim. Hadiseyi ucuzlatıyor dedim. Sokakta sigara içen kadın ucuzdur demedim.”

Sunucu Ece Üner’in Alptekin’e tepkisi sert oldu. Üner, haberin sonunda şu ifadeleri kullandı:

“Kadını ucuzlatıyor, kadın ucuzdur demedim diyor. Deseydi kadına fiyat biçmek suretiyle ticaretleştirene ne denir? Yanıtı kadınlar olarak biz de kendisinden beklerdik.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu