Magazin

Edip Akbayram’ın acısı tarifsiz

Ünlü halk sanatçısı Edip Akbayram bugün en büyük acılardan birini yaşıyor. 81 yaşındaki annesini yaşlılığa bağlı hastalık sebebiyle kaybeden sanatçıyı dostları ve sevenleri bu zor gününde yalnız bırakmadı.

Unutulmaz şarkıları ve güçlü duruşu ile bir döneme adını altın harflerle yazdıran çağımızın ozanlarından ünlü sanatçı Edip Akbayram bugün annesini toprağa verdi. Aydın’ın Didim ilçesindeki evinde yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle hayata gözlerini yuman 81 yaşında Türkan Akbayram’ın cenaze töreninde sevenleri ve dostları bu acı gününde Edip Akbayram’ın yanında yer aldı. yitiren annesi Türkan Akbayram gözyaşları içinde toprağa verildi.

6 çocuk annesi Türkan Akbayram, bir süre önce kaldırıldığı hastanede bir süre tedavi gördükten sonra taburcu edilmiş ve kızı ile birlikte kaldığı Didim’in Efeler Mahallesi’ndeki evinde istirahate çekilmişti. Bugün o adresten acı haber geldi. Sabaha karşı yaşamını yitiren Edip Akbayram’ın annesi Türkan hanım bugün ikindi namazının ardından Didim Merkez Camisi’nden ebedi istiratgahına yolcu edildi.

Törene, Edip Akbayram’ın sevenleri ve üst düzey bürokratlar da katıldı. CHP’li Didim eski Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Naşit Oskay ve Akbayram’ın yakınları ile komşularının katıldığı cenaze töreninin ardından Edip Akbayram taziyeleri kabul etti.

Edip Akbayram’ın annesi Türkan Akbayram’ın hayatını kaybettiğini, Antalya’da yaşayan Edip Akbayram’ın sanatçı dostu Engin Evin “Edip, dün annesinden hellallik almış, sabah ise annesi vefat etmiş. O bizim annemizdi. Allah rahmet eylesin.” sözleriyle duyurdu.

medyabey.com sitesi olarak biz de merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu