Medya

Efsane basketbolcu Kerim Abdul Cabbar hangi Türk sitesinde yazar oldu?

Dünyaca ünlü efsane isim Kareem Abdul-Jabbar hangi sitede yazacak? 90’ların efsanesi bir Türk sitesinde yazar olarak yer alacak. Basketbol efsanesi Kareem Abdul-Jabbar’ın yazılarına başlayacağını sitesinden duyurdu. Abdul-Jabbar yazılarına ekim ayında başlayacak. Peki Kerim Abdul Cabbar hangi sitede yazacak?

Kerim Abdul Cabbar Boxer Dergisi ünlü ismin ekim ayında yazılarına başlayacağını duyurdu. Basılı hayatını noktalayan ve yakın zamanda genç gazeteci Emir Ekşioğlu tarafından satın alınan Boxer Dergisi, basketbol efsanesi Kareem Abdul-Jabbar’ın yazılarına başlayacağını sitesinden duyurdu. Abdul-Jabbar yazılarına ekim ayında başlayacak.

Kareem Abdul-Jabbar kimdir?

1947 yılında New York’ta doğan Kareem Abdul-Jabbar basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olarak gösteriliyor. Altısı oyunculuk döneminde olmak üzere toplam sekiz şampiyonluk yaşayan efsane isim, altı kez de ‘En Değerli Oyuncu (MVP)’ seçilme başarısı göstermiştir. Abdul-Jabbar aynı zamanda NBA tarihinin en fazla sayı atan oyuncusudur.

Basketbol kariyeri dışında Bruce Lee ile ‘Ölüm Oyunu’ filminde başrol oynayan Abdul-Jabbar, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi küresel kültür elçisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu