Televizyon

“EĞER MÜSLÜMANSAN, EĞER ERKEKSEN!”…İHSAN ELİAÇIK KİME YÜKLENDİ?

İlahiyatçı İhsan Eliaçık, Karadeniz TV’de Bana Dinden Bahset programında ilginç açıklamalara yer verdi.

Peygamberimizin hayatı boyunca dini anlattığı için para almadığını söyleyen İhsan Eliaçık, Nihat Natipoğlu için sert ifadeler kullandı.

Dinin alınıp satılan bir şey oladığını anlatan Eliaçık, “Ben yüzlerce konferans verdim. Hiçbirinden para almadım. Nedir bu ya adam 600 bin TL alıyor. Neymiş? Din anlatıyormuş! Karnınıza ateş dolduruyorsunuz. Bir kişinin ihtiyacı çıplak kalmayacak kadar giyinmek aç kalmayacak kadar yiyecek ve ev kirası çıkar bunları 600 Bin TL’den, ne kaldı? 599 bin TL…Eğer müslümansan, erkeksen O vaaz verdiğin Sultanahmet meydanında 599 bin TL’yi açlara yoksullara dağıtırsın. Nedir bu ya babası oğlu milleti söğüşlüyor. Senin anlattığın Muhammed ile benim anlattığım Muhammed arasında çok fark var. Ben yetim öksüz Muhammed’i anlatıyorum. Yoksullara yardım eden Muhammed’i anlatıyorum.” diyerek sert tepki gösterdi.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı