Medya

Ekonomik nedenlerle kapanan Kanal A kime satıldı?

Ekonomik nedenlerle kapanan Kanal A, yayınına yeniden başlıyor. 20 yıllık yayın hayatını geçtiğimiz  ekim ayı sonunda bitiren Kanal A yeni sahiplerine satıldı. Sancaktar Medya Grubu, yazılı bir açıklama yaparak Kanal A’yı satın aldığını duyurdu. Sancaktar Medya, daha önce de FETÖ’nün kapatılan yayın organı Bugün TV’yi bünyesine katarak dikkat çekmişti. Medya grubunun elinde ayrıca Bursa TV, Sancak FM, Sancak Gazetesi ve Mah Medya gibi yayın kuruluşları bulunuyor.

KANAL A SANCAKTAR MEDYAYA SATILDI

28 Şubat kararlarından 3 gün sonra 3 Mart 1997’de Ankara’da kurulan, 8 Eylül 1997 yılında da yayın hayatına başlayan Kanal A, ekim sonunda maddi imkansızlıklardan ötürü kapanmıştı. Kanal A’nın sahibi Termikel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kara o dönem, “Makul bir teklif gelirse satarız. Konuşuruz. Neticede iş adamıyız” diyerek kanalın satılabileceğinin sinyalini de vermişti.

Kanal A’nın kapanmasıyla 80’den fazla kanal personeli işini kaybetmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu