Medya

Ekonomist Dergisi’nde üst düzey iki ayrılık… Yayın yönetmeni de veda etti

Türkiye’nin önde gelen ekonomi dergilerinden Ekonomist’te üst düzey ayrılıklar yaşandı. Doğan Burda Dergi Grubu tarafından çıkarılan Ekonomist’ten iki ayrı ayrılık haberi birden geldi. Derginin genel yayın yönetmeni Talat Yeşiloğlu ve yazı işleri müdürü Orhan Karaca görevlerinden ayrıldı.

Adı artık Ekonomist Dergisi ile özdeşleşen Yeşiloğlu, 27 yıl 4 ay, yazı işleri müdürü Karaca ise 24 yıldır kurum bünyesinde bulunuyordu.

Yeşiloğlu, geçen hafta yayınladığı yazısı için ‘en zor yazı’ başlığını seçerken, ayrılığı ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

İşimiz yazı yazmak. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki (o dönemki adıyla Basın Yayın Yüksek Okulu, BYYO) ilk yılımdan itibaren, Şubat 1987’den beri de bunu yapmaya çalışıyorum…

Dünya değişiyor, biz de öyle…

Sonuçta, 27 yıl 4 aydan beri çalıştığım kurumdan affımı istedim ve bu sayıdan itibaren görevi arkadaşlarıma devrediyorum.

Benimle birlikte 24 yıldır Ekonomist’te çalışan yazı işlerimiz müdürümüz Orhan Karaca da görevinden ayrılmaya karar verdi. Ocak 1991’den bu yana katkı sağlayanların yanı sıra halen içerik kalitesi yüksek bir Ekonomist için ter döken, Orhan, Talip, Gözde, Ayşegül, Aram, Sibel, Özlem, Burcu, Levent, Ceren, Özcan, Murat Engin, Arzu, Gökhan ve Hüseyin’e tekrar teşekkür ediyorum.

Sağlıkla kalın…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu