Medya

Ekranda ağlayan spiker ve muhabirlere Seda Sayan benzetmesi

İzmir depremi sonrasında ekranda ağlayan subucu ve muhabirler dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan bu durum bazı gazetecilerin tepkisine neden oldu. Gazeteciler Alişer Delek ve Osman Girgin, İzmir’de deprem bölgesinden ve stüdyolardan yapılan yayınlarda ağlayan muhabir ve spikerleri eleştirdi.

Gazeteciler Alişer Delek ve Osman Girgin, 6.6 ile sarsılan İzmir’de devam eden arama kurtarma çalışmaları sırasında yayın yapan muhabirler ve stüdyolardaki spikerleri ağlamalarını eleştirdi.

Delek, “Genç arkadaşlar show bittiyse haberci olmaya çalışın. Hergün bir muhabir/spiker ekrandan ağlıyor. Ağlayan muhabir/spiker iyi bir haberci demek değildir. Siz kamu vicdanını temsil ediyor, hakkını savunuyorsunuz. Kendi duygularınızı bir kenara bırakın” derken, Girgin “Ne yazık ki artık saha Seda Sayan doldu. Sabah programı gibi haber/yayınlar “takdir” edildikçe, yeni arkadaşlar da haberciliğin böyle olduğunu zannediyor” ifadelerini kullandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu