Televizyon

Ekranlarda ‘Cin’ kelimesi yasak mı?… Son noktayı Sina Koloğlu koydu

‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programında geçtiğimiz günlerde ‘cin’ kelimesinin kullanılmaması gerektiği, kullanıldığı takdirde RTÜK’ten ceza alınabileceği söylenmişti. Cin kelimesiyle ilgili muamma devam ederken Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu, tartışmaya son noktayı koydu. Koloğlu, bugünkü yazısında konuyu RTÜK’e sorduğunu ifade ederek aldığı net cevabı okurlarıyla paylaştı.

EKRANLARDA CİN KELİMESİNİ KULLANMAK YASAK DEĞİL

Destekten TR

ATV’de program yapan Müge Anlı, geçen günlerde, sunumu esnasında “cin” kelimesinin yasaklandığını bunun yerine “3 Harfliler” denilmesi gerektiğini iddia etmişti.

Destekten TR

Anlı sunumu esnasında, “Çocuğun içinde, RTÜK yasakladığı için söyleyemiyorum, ‘3 Harfliler’ olduğu söylenmiş” ifadelerini kullanmıştı.

Destekten TR

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu ise, bugünkü köşesinde konuyla ilgili bir yazı kaleme alarak, durumu RTÜK’e sorduğunu belirtti.

“MÜGE HANIM’IN BİRİLERİ KULAĞINA FISILDAMIŞ”

RTÜK’ün, “Cin kelimesi yasak değil” dediğini ifade eden Koloğlu, RTÜK ile yaptığı konuşmayı, “Cin çıkaran hocalara ve falcılara verilen cezalarla karıştırılmış olabileceğinden söz ettiler. Belli ki Müge Hanım’ın birileri kulağına fısıldamış ‘Aman cin sözü etme’ diye…

“BİZ DE ŞAŞIRIYORUZ”

Yoksa durup dururken niye ‘üç harfli’ desin… RTÜK tarafından ‘Biz de şaşırıyoruz’ yorumu geldi” şeklinde anlattı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR