Medya

Ekrem İmamoğlu yüzde 35’lik ulaşım zammını nasıl savundu?… Muhaliflerden eleştiriler geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşıma ücretlerine yapılan yüzde 35 oranındaki zamla ilgili olarak kendisini savundu. İmamoğlu yüzde 35 gibi yüksek bir zam için “İnanın maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim” şeklinde konuştu. İmamoğlu’na muhalif kanattan da tepkiler geldi.

CNR Kitap Fuarı’nın açılışında konuşan Ekrem İmamoğlu, “3 yıldır, 2017’nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız, hizmetimizi sürdürebilme çabası ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın o maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim. Bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı. Elbette ben trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Sanki Ekrem İmamoğlu’nun zam yaptığı bir husus tek gündem”  dedi.

Medyanın muhalif isimleri de İmamoğlu’nu zam oranının yüksekliği nedeniyle eleştirdi.

FATİH PORTAKAL’DAN ZAM TEPKİSİ

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran konuyla ilgili bir çıkış da Fox TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal’dan geldi. Paylaşımında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Portakal, “İstanbul ulaşımı yüzde 35 zamlandı. Biri sağdan vuruyor, diğeri soldan. Başkan, seçim öncesi tasarrufla zam yükü bindirmeyeceğini söylüyordu. Çok şeye kamera önünde açıklama yapan İmamoğlu bu kez yazılı açıklama yaptı. Aslında bu kez de çıkıp gerekçelerini anlatması gerekir” ifadelerini kullandı.

ZAFER ARAPKİRLİ CANLI YAYINDA ELEŞTİRDİ

Bir başka muhalif isim olarak dikkat çeken Zafer Arapkirli ise KRT TV’de İmamoğlu’nu yüzde 35 zam ile ilgili eleştirdi. Arapkirli, sosyal medya hesabından “Milyonlarca yoksul İstanbullu’ya yüzde 35 ulaşım zammı haksızlıktır. Zulümdür. Temel bir ihtiyacına erişimi zorlaştırmaktır. Seçimde gelirken ‘İstanbullu’ya herşeyin daha güzel olacağını’ vaadettiniz.” diye yazdı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu