Dijital Platformlar

Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’den tartışmaların odağındaki Netflix dizisi Yakamoz S-245’e eleştiri

Mavi Vatan kavramıyla ilgili ortya koyduğu fikirleriyle dikkat çeken Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, başrollerini Özge Özpirinççi, Kıvanç Tatlıtuğ ve Jerry Hoffmann’ın paylaştığı tartışma yaratan Netflix dizisi Yakamoz S-245’i eleştirdi. Gürdeniz, denizcilikle alakalı olan dizi için, “Bu kadar kötüsünü görmedim” dedi.

Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinççi, Meriç Aral, Onur Ünsal, Ecem Uzun, Ersin Arıcı ve Hakan Salınmış’ın başrollerde oynadığı, Netflix’in uzun zamandır merakla beklenen yeni dizisi ‘Yakamoz S-245’ ilk 7 bölümüyle seyirciyle buluştu. Kısa sürede Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasına giren Yakamoz S-245’in konusu ise tartışmalara neden oldu.

“TÜRK DENİZ SUBAYINI KÜÇÜK DÜŞÜRÜYOR”

Dünyayı yıkıma götüren bir felaketten sonra, deniz biyoloğu Arman’ın, mürettebatıyla birlikte ölüm-kalım savaşı veren Yakamoz S-245 denizaltısına katılmasını anlatan diziye emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’den tepki geldi.

Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Yakamoz S-245’i şu şekilde eleştirdi:

“Netflix Yakamoz S245 dizisi hakkındaki görüşlerim:

1- Bugüne kadar yüzlerce denizcilik filmi izledim. Bu kadar kötüsünü görmedim.

2- Dizi şanlı donanmamız ile denizaltıcılığımızı, Türk deniz subayını ve astsubayını küçük düşürüyor.

3- Bu film için Devletten izin alındı mı?”

“İZİN ALMANIZ GEREKİR”

Gürdeniz ardından bir paylaşım daha yaparak “Eğer Deniz Kuvvetlerimizin subay, astsubay üniformasını, sembollerini ve denizaltıcılık kültürünü bir filmde kullanıyorsanız devletin tekelinde olan bu kullanım için muhataplardan izin almanız gerekir. Film yapmak için neden izin alınmalı diyenlere duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu