Medya

Emin Pazarcı’dan Ahmet Hakan ve Oylum Talu’ya “Enes Batur” çıkışı: Utanmıyor musunuz?

Çektiği bir videosu çocuk istismarı kapsamında görülen, yılın en iyi Youtube fenomeni ödülü elinden alınan  Enes Batur, gündemde…Bugün Habertürk TV’de Oylum Talu’nun konuğu olan, Youtube ve sosyal medyada milyonlarca takipçisiyle dikkat çeken Enes Batur, söz konusu videosuyla ilgili olarak kendisini savunmaya çalıştı. Akşam gazetesi yazarı Emin Pazarcı, Batur’un ödülünün geri alınmasında köşesinde yazdığı yazılarla, TV ekranları ve sosyal medyada yaptığı açıklamalarla  etkili oldu.

EMİN PAZARCI’DAN ENES BATUR ÇIKIŞI

Emin Pazarcı, geçmişte Youtube kanalı için çektiği bir videoda Enes Batur’un çocuk istismarına davetiye çıkardığını dillendirmişti. Enes Batur’un Altınkelebek ödülünün geri alınmasında Pazarcı’nın bu çıkışının etkili olduğu konuşuluyor.

Emin Pazarcı, bugün de sosyal medya hesabından konuyla ilgili duyarlılığını sürdüren paylaşımlarda bulundu. Emin Pazarcı’nın hedefinde ise Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ve Habertürk TV programcısı Oylum Talu vardı.

İşte, Akşam gazetesi yazarı ve gazetenin Ankara temsilcisi Emin Pazarcı’nın Enes Batur’la ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar:

“BEN TEPKİ GÖSTERMESEM ÇITLARI ÇIKMAYACAKTI!”

“Bari samimi olun!Ayıp, ayıp! Hürriyet, Enes Batur’a ödül vererek altına imza attığı rezaleti temizlerken, “Hürriyet camiasında tepki gördü, ödülü geri aldık” diye yazmış.Oysa, ben tepki göstermeseydim çıtları çıkmayacaktı.
Ahmet Hakan, bu adama köşesinde destek bile verdi..

“AHMET HAKAN’A SORUYORUM”

Şimdi Ahmet Hakan’a soruyorum:
Rezaleti ortaya koymam üzerine kendi kurumunun bile verdiği ödülü geri almak zorunda kaldığı Enes Batur’un adını köşesine taşıyarak desteklediği için okuyucularından özür dileyecek mi?

Rezalete devam…
Hürriyet mecbur kalıp “Gençlere kötü örnek olup çocuk istismarını desteklediği” için Enes Batur’a verdiği ödülü iptal etti.

Habertürk’ten Oylum Talu, biraz önce ekrana çıkarıp, çocuklarla ilgili cinsel istismar içerikli paylaşımlar yapan bu çocuğa övgüler düzdü.

“BEN HAZMEDEMİYORUM”

Şu medyanın haline bakın:
“Çocuğun rızası var” diye cinsel istismarcılara verilen cezada indirim yapan hakimlere saldırıyorlar. Kendileri, çocuklara yönelik cinsel şiddet içerikli paylaşımlar yapanları destekleyip, kutsuyorlar. Ne fark var arasında?
Onlar rezaletse sizinki ne?

Ben hazmedemiyorum. Ey Habertürk, ey Oylum Talu!..
“Çocuk istismarını desteklediği” için ödülü geri alınan ve çocuklara yönelik cinsel istismar paylaşımları hala internette dolayan Enes Batur’u ekrana çıkarıp, sırtını sıvazlamaktan utanmıyor musunuz?

EMİN PAZARCI, ENES BATUR İÇİN  NE YAZMIŞTI?

Akşam gazetesi yazarı, Emin Pazarcı, Enes Batur’la ilgili çocuk istismarı içeren videoyu kamuoyunda ilk dillendiren gazeteci oldu. Pazarcı, 24 Aralık Pazar günkü “En İyi öyle mi, rezillik bu!” başlıklı yazısında Batur’un eleştirilen videosuyla ilgili detayları okurlarıyla paylaştı.

Belki de Türkiye kamuoyu ilk defa bu yazıyla eleştiri oklarını üzerine çeken o videodan haberdar oldu.

İşte, Emin Pazarcı’nın ağır ifadelerle yüklendiği Enes Batur’la ilgili kaleme aldığı o yazısı:

EMİN PAZARCI’NIN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu